Novak protiv Ruuda za historijski 23. grand slam trofej

Finale Roland Garrosa

Novak Đoković igra protiv Caspera Ruuda finalni meč na ovogodišnjem Roland Garrosu.

Najbolji srpski teniser ima priliku da osvoji treći trofej na Kupu musketara, ali i svoj 23. grand slam pehar u karijeri čime bi se osamio na prvom mjestu vječne liste osvajača prestižnih turnira.

Meč na stadionu “Philippe Chatrier” počinje oko 14.30.

Najbolji srpski teniser protiv Ruuda igra svoje sedmo finale na Roland Garrosu, a pobjeda bi mu donijela treću titulu u Parizu i 23. grand slam trofej u karijeri, što niko nikada nije uradio u muškom tenisu.

Novak i Rafa trenutno su izjednačeni sa po 22. osvojena grand slama dok u ženskoj konkurenciji Margaret Court ima 24, a Serena Williams 23.

Đoković je nekoliko puta isticao da je u ovoj fazi njegove karijere akcenat na osvajanju grand slam titula koje bi postavile dobar temelj za postavljanje apsolutnog rekorda, koji će teško biti dostignut u decenijama koje dolaze.

Novaku u finalu neće biti lako. Jeste srpski teniser pobijedio u sva četiri dosadašnja međusobna duela protiv Ruuda, ali Danac u Parizu igra možda i najbolji tenis u karijeri.

U prethodnih šest mečeva na pariskoj šljaci, Ruud je izgubio samo tri seta, da bi sav talenat i kvalitet pokazao u polufinalu, ubjedljivo savladavši Aleksandera Zvereva sa 6:3, 6:4, 6:0.

Novak je polako podizao formu kako je turnir odmicao, izgubio je samo dva seta u Parizu – jedan od Hačanova u četvrtfinalu, drugi od Alkaraza u polufinalu takmičenja, piše RTS.

Uprkos tome, Đoković je protiv mladog Španca i trenutno prvog svjetskog tenisera bio dominantan, ne zanemarujući Alkarazove probleme sa grčevima.

Novak je u seriji od 20 uzastopnih pobjeda na grand slam turnirima, a u Parizu igra svoje 34. finale na nekom od četiri najveća teniska turnira.

Bez obzira na trenutnu fizičku spremu, Novak je favorit u finalnom meču, najviše zahvaljujući ogromnom iskustvu koje ima na velikim turnirima, ali i zbog mentalne snage koja najčešće dolazi do izražaja u najvažnijim momentima i najvažnijim mečevima.

Ruud ima svoje kvalitete, koje je već pokazao naročito na mečevima protiv Runea i Zvereva, ali čini se da je protiv igrača koji zna šta želi i koji živi za velike trofeje u podređenom položaju.

Finalni meč na Roland Garosu zakazan je za 14.30 na centralnom terenu.