Sjeverna Irska bez najpopularnijeg igrača stiže na Grbavicu?

Reprezentacija Sjeverne Irske sinoć je poražena na gostovanju protiv Austrije (1:0) u meču Lige nacija.

Nakon poraza u prvom kolu od bh. reprezentacije na domaćem terenu ovaj put Sj. Irska je poražena u gostima protiv Austrije, a jedini gol na meču postigao je Marko Arnautović. Sjevernu Irsku već za dva dana očekuje novi meč Lige nacija kada će gostovati na Grbavici i po drugi put se obračunati s našom reprezentacijom.

Ipak, gosti će biti oslabljeni u ovom meču jer se u finišu sinoćnje utakmice povrijedio džoker s klupe Will Grigg. Ovaj napadač dobio je šansu u posljednjih desetak minuta, a već u prvom kontaktu s loptom uzdrmao je stativu gola Austrije.

U posljednjim minutama Grigg je završio na podu jer se žalio na povredu, ali je odigrao meč do samog kraja jer trener Sjeverne Irske više nije imao prava na izmjene. Sigurno je da će ovo biti veliki udarac za goste pred meč na Grbavici jer je Grigg jedan od najopasnijih igrača ovog tima iako većinom utakmic počinje s klupe za rezervne igrače.