Sarajevo osramoćeno kao rijetko kada: Doktorska partija Tuzla Cityja

Tuzlaci slavili sa 1:5

U zaostaloj utakmici prvog kola Premijer lige BiH FK Sarajevo je u Zenici dočekao FK Tuzla City i doživio pravi potop.

Zbog radova na stadionu Koševu Bordo tim domaće mečeve igra u Zenici, a rezultat večerašnje utakmice glasio je 1:5 za Tuzlake.

Sarajevo malo bolje otvorilo meč, imali su nekoliko dobrih akcija, ali Tuzlaci se prvi raduju.

Nukić je u devetoj minuti sjajno ubacio, a Mehidić je pogodio za 0:1.

Nkaon gola Mehidića, Tuzla City je igrala vrlo organizvano, posebno na sredini terena, čekali su svoju šansu za kontre, a dosta problema odbrani Sarajeva stvarao je Ciulibaly koji je imao nekoliko dobrih prilika.

Sarajevo je većinom pokušavalo udarcima sa distance, probali su Čirjak i Suljić, ali njihovi udarci bili su blokirani.

U 41. minuti Tomašević ruši Coulibaliya i to je bio penal za Tuzla City. Siguran realizator bio je Mišić za velikih 0:2 i rezultat prvog poluvremena.

U 15. sekundi drugog poluvremena greška Tomaševića i Drobarova, Mišić uzima loptu vraća za Coulibaliya koji pogađa za 0:3.

Nakon trećeg gola Tuzlaka dvije dobre prilike pred oba gola. Čataković je propustio sjajnu priliku za Sarajevo,a na drugoj strnai Mišić iz dobre pozicije šutira pored gola.

Sredinom drugog poluvremena dvije sjajne šanse za Tuzla City, ali Musa i Dizdarević spašavaju Sarajevo nakon pokušaja Kuzmanovića i Meišinovića. U 72. minuti Kuzmanović je driblingom upropastio veliku priliku za Tuzlake, a gosti su tražili penal nakon njegovog duela sa Salčinom.

U 82. minuti Đokanović je postigao autogol nakon ubačaja Mešinovića i to je bilo 0:4, a Smajlagić u 89. minuti pogađa za 0:5.

Konačnih 1:5 postavlja Čataković.

SARAJEVO – TUZLA CITY 1:5 (Čataković 90+1'/Mehidić9’, Mišić 42'(p), Coulibaly 46’, Đokanović 82'(ag), Smajlagić 89’)

FK SARAJEVO: Dizdarević, Musa, Đokanović, Varešanović, Mulahusejnović, Tomašević, Džafić, Čirjak, Drobarov, Kapić, Suljić.

FK TUZLA CITY: Fejzić, Nukić, Kuzmanović, Karjašević, Karić, Mešinović, Čeliković, Mišić, Hrkač, Mehidić, Coulibaly.