S Realom ne može niko, a sa Benzemom pogotovo!

Novi trofej za Kraljeve

Real Madrid je po peti put u klupskoj historiji osvojio evropski Superkup.

Na Olimpijskom stadionu u Helskiniju Kraljevi su bez većih problema pobijedili Eintracht iz Frankfurta sa sigurnih 2:0.

Pobjednik Lige prvaka je postigao po gol u oba poluvremena, a ni ovaj meč nije mogao proći bez gola sjajnog Karima Benzema.

Prvu ozbiljnu priliku imao je osvajač Europa lige kada je šut Courtoisa odbranio Kamada, nakon čega je uslijedilo rutinsko odrađivanje posla.

Vodeći gol za Los Blancose postigao je Alaba nakon što je poslije ubačaja iz kornera nadmudredna odbrana njemačkog tima.

Konačan rezultat postavio je Benzema u 65. minuti. Golu kojem je kumovao i golman Eintrachta pogledajte ovdje.

Sjajnom Francuzu je ovo bio 324. gol u dresu Reala čime je postao drugi najbolji strijelac u historiji klub. Ispred njega samo Cristiano Ronaldo sa 450 golova.

Inače, Real Madridu je ovo bio prvi evropski Superkup nakon 2017. godine i 94. važniji trofej u historiji.