Hajduk preživio u Portugalu i zakazao duel sa Villarealom

Splićani u play off rundi Konferencijske lige

U revanš utakmici u Portugalu splitski klub je poražen od Vitorie Guimaraes sa 1:0, ali trijumf u prvom meču na prepunom Poljudu od 3:1 bio je na kraju dovoljan.

Vitoria je sjajno krneula u meč i povela u petoj minuti. Mrežu Hajduka zatresao je Anderson na asistenciju Ogawe.

Nakon gola domaćini su krenuli i po drugi pogodak da što prije anuliraju prednost Hajduka.

Međutim Splićane rani pogodak nie puno omeo, brzo se se stabilizovali i do kraja odigrali odlično, psoebno u fazi odbrane.

Planove domaćiona poremetio je i crveni karton Silve, tačnije u 77. minuti je dobio drugi žuti.

U finišu Vitoria je svim silama pokušavala doći do drugog gola i produžetaka, ali Hajduk je izdržao i prošao u play off sa ukupnih 3:2.

U play off rundi Splićane očekuje težak izazov, a protivnik će biti španski Villareal.