Futsal KUP BiH: Tango preko Centra u 1/4 finale

Tango se plasirao u 1/4 finale futsal KUP-a BiH i pridružio se Zrinjskom, Leotaru, Mostaru SG, Brotnju, Bosni Kompred, Ugljeviku i Ljubinju.

Klub malog fudbala Tango plasirao se u osminu finala futsal Kupa BiH, pošto je i u revanšu pred domaćom publikom slavio pobedu od 5:3 protiv velikog rivala sarajevskog Centra. U prvom meču bilo je 4:2 za Tango, pa je, kako se moglo i očekivati, revanš svih 40 minuta protekao u vrhunskoj igri oba tima. Sportski naboj, lepi potezi i fantastične odbrane oba golmana ukrasili su utakmicu, koja je bila na nivou finala.

Prvu priliku imali su gosti u 3. minutu, kada je Nijaz Mulahmetović iz slobodnog udarca sa desetak metara pogodio prečku. U istom minutu Ognjen Erić je pobegao po desnoj strani i levom nogom nadmudrio golmana Bahrudina Omerbegovića za vođstvo Tanga, 1:0. Domaću su udvostručili prednost u 6. minutu. Emir Đuderija je centrirao s desne strane, na suprotnoj stativi pronašao je Erića, kome nije bilo teško da sa par centimetara pogodi za 2:0. Imao je Centar u 8. minutu dve vezane prilike. Prvo je šut Alena Lalića odbranio Adnan Delihasanović, a potom je udarac Nermina Jusića, u padu, izblokirao Đuderija. Davor Marković je lukavo šutirao u 10. minutu, ali je pogodio domaću prečku. Dragan Ikonić je u 11. minutu nepotrebno ”pocrvenio”, pa je Centar s igračem više vršio konstantan pritisak. Golman Delihasanović je u više navrata navrata sjajnim intervencijama zaustavio šuteve Nermina Kahvedžića i Nijaza Mulahmetovića. Izdržali su domaći dva minuta s igračem manje, ali su ipak poklekli u 13. minutu. Jusić je perfektno gađao sa devet metara i pogodio mrežu svog bivšeg kluba. U istom minutu gosti su imali kazneni udarac sa 10 metara, ali je Delihasanović odbranio udarac kapitena Mulahmetovića. Gosti su bolju igru na parketu krunisali novim golom u 14. minutu. Strelac je ponovo bio Jusić. Sreća je bila saveznik Tanga u 15. minutu kada je Kahvedžić pogodio stativu, a Jusić iz kaznenog udarca prebacio okvir gola. Pritisak centra presekao je Semir Gušo u 18. minutu, kada je pobegao po desnoj strani, lepo šutirao, ali je Omerbegović odbranio. Centar u 19. minutu nije iskoristio ni treći kazneni udarac sa 10 metara. Ponovo je Delihasanović odbranio šut Mulahmetovića. Imao je i Tango u poslednjem minutu prvog dela šansu iz kaznenog udarca, ali je Almir Kerla pucao preko gola.

Prvo uzbuđenje u nastavku desilo se pred gostujućim golom u 23. minutu. Semir Gušo je prihvatio loptu na prsa, a onda iz okreta pogodio stativu. Imao je Gušo odličan šut i u 27. minutu iz slobodnog udarca, ali je Omerbegović odbranio. Dva minuta kasnije isti akteri i isti epilog. Gušo je topovski šutirao, a Omerbegović paradom odbranio. U 32. minutu Tango je došao do nove prednosti, a ispostavilo se i do potvrde plasmana među osam najboljih. Emir Sipović je odlično uposlio Mirka Čamparu, koji je sa osam metara pogodio za 3:2. Centar je u 34. minutu izjednačio na 3:3, a strelac je bio Bunar. Gosti su pokušali sa formacijom golman-igrač da preokrenu rezultat, ali su primili dva brza gola. Strelci su bili Miloš Tanasković u 37. i Gušo u 37. minutu.

Na kraju, igrači oba tima ispraćeni su aplauzima s tribina, jer zasigurno neće uskoro imati priliku da uživaju u ovako sadržajnoj fudbalskoj predstavi.

KMF TANGO – MNK CENTAR 5:3 (2:2)

Strelci: 1:0 Erić u 3, 2:0 Erić u 6, 2:1 Jusić u 13, 2:2 Jusić u 14, 3:2 Čampara u 32, 3:3 Bunar u 34, 4:3 Tanasković u 36, 5:3 Gušo u 37. minutu. Dvorana: OŠ ”Aleksa Šantić” Vojkovići. Gledalaca: 150. Sudije: Tarik Kečo (Sarajevo), Alem Bajrović (Sarajevo), Nemanja Vujadin (Istočno Sarajevo). Delegat: Haris Idrizović (Konjic). Žuti kartoni: Sipović, Đuderija, Čampara (Tango), Čeligija, Bunar (Centar). Crveni karton: Dragan Ikonić (Tango) u 11. minutu. Akumulirani prekršaji: Tango (8+3), Centar (6+5).

KMF TANGO: Delihasanović, Čampara, Tanasković, Gušo, Erić, Gengo, Kerla, Jokić, Sipović, Đuderija, Ikonić, Karčić. Trener: Srđan Lubura.

MNK CENTAR: Omerbegović, A.Lalić, Marković, Kahvedžić, Mulahmetović, Šarić, S.Lalić, Handžić, Čeligija, Jusić, Lokmer, Bunar. Trener: Muhamed Poričanin.