BiH poražena od Belgije

Nogometaši Bosne i Hercegovine poraženi su večeras u Bruxellesu od Belgije rezultato 3:1 u utakmici 7. kola grupe grupe B kvalifikacija za EURO 2016. u Francuskoj.

Zmajevi su poveli već u 14. minuti kada Edin Džeko  pogađa glavom nakon asistencije Mensur Mujdže.

Međutim slavlje nogometaša BiH nije trajalo dugo jer Fellaini poravnava rezultat već u 23. minuti.

Došla je Belgija do potpunog preokreta u 44. minuti kada Kevin de Bruyne pogađa za 2:1. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U 59. minuti veliku priliku je propustio Haris Medunjanin. Nakon ubačaja Lulić je spustio loptu glavom za Medunjanina koji je odapeo Voloj ali nažalost Thibaut Courtois je fantastičnom obranom spriječio njegov pokušaj.

Edin Džeko je u 63. minuti dobro pucao u lijevu stranu gola, ali je belgijski golman pokazao odličan refleks i obranio mu šut.

Lulić je u 69. minuti pokušao svladati golmana niskim šutem s ruba šesnaesterca nakon što je primio precizan pas, ali Courtois bez problema brani šut po sredini gola.

Romelu Lukaku je u 73. minuti primio odličan pas, ali Asmir Begović brani udarac sa peterca.

U 78. minuti Toni Šunjić je napravio ružan start u šesnaesterci, te je Portugalac Manuel Jorge Sousa morao svirati jedanaesterac za Belgiju.

Siguran egzekutor bio je Hazard, te Belgija dolazi do fantastičnih 3:1.

Baždarević je pokušao sa uvođenjem Hajrovića i Ibiševića da stigne zaostatak od dva gola ali mu, ipak, to nije pošlo za rukom te je Belgija nakon večerašnje pobjede od 3:1 upisala tri nova boda u borbi za plasman na Euro 2016.

BiH se nakon večerašnjeg poraza nalazi na pretposljednjem 5. mjestu sa 8 bodova, dok je Belgija druga sa 14 bodova i ima tri boda zaostatka za prvoplasiranim Velsom.

Izrael je na trećoj poziciji sa 12 bodova, a Kipar na četvrtoj sa 10 bodova. Posljednja je Andora koja u dosadašnjem dijelu nije osvojila ni jedan bod.

Bosna i Hercegovina sljedeću utakmicu igra u Zenici protiv posljednjeplasirane Andore.