U-21 reprezentacija BiH savladala Albaniju s 4:1

„U-21“ reprezentacija BiH pobjedom je započela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Naši mladi reprezentativci pobijedili su danas na „Bilinom Polju“ odgovarajuću selekciju Albanije rezultatom 4:1.

Bosna i Hercegovina povela je u 17. minuti susreta golom Jasmina Mešanovića, a na 2:0 povisio je Aldin Čajić u 29. minuti. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Fabio Hoxha smanjuje prednost našeg tima na 2:1.

U drugom poluvremenu još dva gola. Prvo je Jasmin Mešanović pogodio za 3:1 u 67. minuti, a konačan rezultat postavio je Haris Duljević u 91. minuti.

Na press konferenciji  poslije utakmice selektor Albanije Skender Gega je rekao: „ Želim da bh. igračima i selektoru čestitam, pokazali su se kao mnogo jači i bolji tim. Nisam mnogo srećan zbog rezultata, ali mi imamo mlad tim i ovi igrači tek drugi put igraju zajedno.“

Selektor mlade reprezentacije BiH Vlado Jagodić je izjavio: „Čestitam mojim igračima, ovo je bila prva utakmica u kvalifikacijama i ona je uvijek najteža, ali mi smo napravili izuzetno dobar rezultat. Nakon uspijeha „A“ reprezentacije, rezultatom od 4:1 na otvaranju kvalifikacija mi smo pokazali da nastavljamo putem „A“ tima. Albanija nije loša ekipa i siguran sam da će iznenaditi nekog u našoj grupi. Želio bih da se zahvalim i publici koja nam je cijelo vrijeme pružala podršku.“

Stadion: Bilino Polje, Zenica
Sudija: Aleksandrs Anufrijevs(Latvija).
Pomoćnici: Aleksejs Spasjonnikovs, Romans Platonovs (Latvija).

Strijelci: 1:0 Jasmin Mešanović (17’), 2:0 Aldin Čajić (29’), 2:1 Fabio Hoxha (45'+1), 3:1 Jasmin Mešanović (67’), 4:1 Haris Duljević (90'+1).

Žuti Kartoni: Gojko Cimirot (BiH), Dorian Kerciku (Albanija).

BiH: Kristijan Jajalo, Adnan Kovačević, Jasmin Mešanović, Marko Maletić (56. Haris Duljević), Srđan Grahovac, Sead Hajrović, Dino Bevab, Gojko Cimirot, Dušan Jevtić (46. Sanjin Prcić), Aldin Čajić, Filip Arežina (77. Danijel Graovac). Selektor: Vlado Jagodić.

Albanija: Orestis Memka, Bruno Dita (46. Jurgen Vogli), Shpend Matosmi, Haralamb Qaqi (46. Elvis Prenci), Valentin Gjokaj, Dorian Kerciku (74. Alfred Deliallisi), Idriz Batha, Xshelbrim Taipi, Herolind Shala, Fabio Hoxha, Haxhi Neziraj. Selektor: Skender Gega.