-TopSLIDERukometSport

Sloboda odbranila trofej Kupa

RUKOMET

U finalu bolji od Vogošće

Rukometni klub Sloboda je novi-stari osvajač Kupa Bosne i Hercegovine. U finalnom duelu odigranom u Mejdanu Tuzlaci su bili bolji od Vogošće rezultatom 27:22 (12:13).

Izabranici Adema Bašića su bolje otvorili susret i već sredinom prvog dijela Vogeri imaju četiri gola prednosti (10:6), ali Sloboda se brzo vraća ne dopustivši Vogošćanima da se razmašu i odu na još veću prednost. Kako je Vogošća igrala prvo poluvrijeme, tako je Sloboda drugo.

Igrači Davora Kadića su do polovine drugog dijela u potpunosti okrenuli rezultat i došli na četiri pogotka viška, a onda u 47. minuti i prelomni trenutak susreta. Stojanović je zaustavio sedmerac Dušku Čelici, a četiri minute kasnije Klis novim pogotkom vraća +4 (23:19).  Na kraju pobjeda Slobode rezultatom 27:22.

Tuzlake su do drugog uzastopnog trofeja Kupa predvodili Edin Klis i Adnan Tufekčić sa po šest pogodaka. Na drugoj strani istakao se iskusni Duško Čelica koji je šest puta pogađao mrežu Slobode.

Rukometaši Slobode su kroz prvenstvo (4. mjesto) izborili plasman u evropske kvalifikacije, a svoje mjesto u euro kupovima tražit će zajedno sa prvakom Izviđačem, viceprvakom Borcem, te trećeplasiranom Slogom iz Doboja.