Veliki dan za Rođene: Velež će igrati Evropu!

Nakon pobjede u Doboj Kaknju

Fudbaleri Veleža izborili su plasman u Evropu. U posljednjem 33. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine Rođeni su kao gosti savladali Mladost u Doboj Kaknju sa 1:0 i sezonu završavaju kao trećeplasirani tim prvenstva BiH, te su ostvarili plasman u Konferencijsku ligu.

Odlično tim Feđe Dudića otvara ovaj meč. Već u trećoj minuti Edo Vehabović prekrasno pogađa za prednost od 0:1. Golman Emil Velić se nije ni pomakao.

Samo dva minuta kasnije Velež umalo zabija i drugi put. Stativa je ovog puta spasila domaći tim i ostalo je 0:1.

Potom se igra malo umirila. Nije bilo istinskih šansi na obje strane, a tek u 22. minuti vidjeli smo novi šut. Hasanović šutira preko gola Mladosti.

Imala je potom i Mladost jedan šut prema Bogdanoviću koji je bez većih problema odbranio taj šut, a zatim je Velež imao dva dobra pokušaja.

U 33. minuti Ćosić dobro ubacio za Hasanovića, a fudbaler Veleža šutira pored gola iz odlične pozicije.

Šest minuta kasnije Ćosić je isprobao svoj udarac, Velić to brani, a to je bilo ujedno i sve nakon prvog poluvremena duela u Doboj Kaknju.

Mladost je opasno krenula u nastavak. Napali su Velež, a u uvodnim minutama udarce u isprobali Vazda i Šarić, Bogdanović je ostao nesavladan.

Veliku šansu da riješi pitanje pobjednika Velež propušta u 55. minuti. Georgijević je iz odlične pozicije pogađa stativu.

Potom je Hasanović glavom prijetio nakon kornera, no danas ga nije išlo.

Zatim je počeo veliki pljusak koji je otežao igru objema ekipama. To nije smetalo navijačima Veleža koji su i dalje pružali ogromnu podršku svojim igračima koji su na kraju uspjeli da sačuvaju prednost i da ostvare plasman u Evropu nakon 32 godine čekanja.