Sarajevo i Široki Brijeg jednom nogom u finalu Kupa BiH

Nogometaši Sarajeva i Širokog Brijega slavili su u prvim utakmicama polufinala Kupa BiH. Bordo tim je slavio na gostovanju kod Sloge Gornje Crnjelovo rezultatom 4:1, dok su Širokobriježani kod kuće nadigrali TOŠK rezultatom 2:0.Sarajevo, koje je igralo u kombinovanom sastavu sa čak petoricom igrača ispod 21 godine u prvoj postavi, je opravdalo status favorita protiv ekipe iz Prve lige RS i povelo već u 12. minuti u susretu u Bijeljini. Rifet Kapić je izveo korner sa desne strane, a Amar Rahmanović je glavom pogodio za 1:0.

Nekoliko minuta kasnije Bordo tim je imao novu veliku priliku, ali je Alen Mustafić iskosa s desne strane šutirao pored gola.

Sarajevo je udvostručilo prednost u 27. minuti susreta. Selmir Pidro je ubacio loptu s lijeve strane, a Haris Handžić matira Borišu Bodirogu za 2:0.

Gosti su do trećeg pogotka stigli u 38. minuti. Vukašin Benović je srušio Rahmanovića u kaznenom prostoru i arbitar Ermin Sivac je dosudio penal. Krste Velkoski je izveo penal, Bodiroga je odbranio, ali se lopta vratila kapitenu Sarajeva koji je posprema u mrežu za 3:0.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena Bodiroga je sjajno intervenisao nakon što je iz slobodnog udarca šutirao Velkoski.

Odmah na startu drugog poluvremena Sarajevo je stiglo do 4:0 kada se u strijelce upisao Aladin Šišić.

Sloga je do počasnog pogotka stigla u 69. minuti kada je nakon kornera Elmin Hadžikadunić glavom pogodio za konačnih 4:1.

U finišu susreta Sarajevo je moglo stići i do petog pogotka, no Mustafić je pogodio samo stativu.

Široki Brijeg je teže od očekivanog zabilježio trijumf protiv trećeplasirane ekipe Prve lige FBiH zahvaljujući pogocima Dražena Bagarića.

Širokobriježani su od početka susreta na Pecari krenuli po pogodak, a nakon desetak minuta igre Mateo Marić je pokušao sa ivice kaznenog prostora, no nije bio precizan.

Golman gostiju Harun Strika je fantastično intervenisao u 28. minuti. Slobodan udarac je majstorski izveo Zvonko Pamić, ali čuvar mreže gostiju je na visini zadatka i sjajnom paradom spašava čist pogodak.

Široki je u finišu prvog poluvremena konačno stigao do vodećeg pogotka kada je eurogol sa 20 metara postigao Bagarić.

U 66. minuti rezervista Tomislav Turčin je bio u sjajnoj prilici, ali je Strika odlično odbrani njegov udarac.

Konačnih 2:0 postavio je Bagarić svojim drugim pogotkom na susretu na asistenciju Josipa Ćorluke u 76. minuti susreta.

Revanš susreti se igraju 10. aprila u Sarajevu na stadionu “Asim Ferhatović Hase” i u Zenici u Trening centru NS BiH.