-TopSLIDEFutsalNogometSport

Rumunima nisu pomogli ni brojni Brazilci

Rumunima nisu pomogli ni brojni Brazilci: Bh. hakleri “plesali” u Bukureštu, na korak su od Eura
Velika pobjeda futsalera BiH

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine je osvarila veliku pobjedu u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Na gostovanju u Rumuniji je bilo 2:3.

Izabranici Ive Kreze su odigrali odlično prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali dva gola prednosti. Dvostruki strijelac u 9. i 17. minuti bio je Radmilović.

U nastavaku su Rumuni pojačani su napravili veliki pritisak te su na kraju uspjeli i izjednačiti preko Ferreira u 25. te Mateia u 36. minuti.

Finiš utakmice donio je odličnu igru bh. reprezentacije, a gol za pobjedu 80-ak sekundi prije kraja postigao je Ivanković koji je fantastično pogodio.

Inače za Rumuniju snastupaju Brazilci Felipe Oliveria, Ribeiro i Savio Valadares, Portugalac Paulo Ferreira, a tu je još jedan stranac, Ribeiro.

Nakon tri odigrana kola bh. futsaleri su vodeći u kvalifikacionoj grupi 4 sa devet bodova, sedam više od drugoplasirane Rumunije. Sutra u ovoj grupi igraju Srbija i Sjeverna Makedonija.

Bosna i Hercegovina će u srijedu biti domaćin Rumuniji te će osvajanjem boda dva kola prije kraja obezbijediti plasman na Euro.

Osam prvoplasiranih u grupama ide direktno na Euro, dok će i šest najboljih drugoplasiranih na završni turnir. Sedma i osma drugoplasirana reprezentacija će igrati baraž. Domaćin je Nizozemska.