-TopSLIDERukometSport

Rukometašice BiH ispustile veliko vodstvo i izgubile od Grčke u sjajnoj atmosferi u Cazinu

Ženska rukometna reprezentacija BiH porazom je počela pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo koje se igra 2023. godine u Danskoj, Norveškoj, Švedskoj i Francuskoj. Rukometašice BiH kao nominalne gošće u Cazinu su izgubile od Grčke rezultatom 23:21, jer se prema dogovoru dva saveza oba susreta pretkvalifikacija igraju u ovom bh. gradu.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj se igralo gol za gol, a na poluvrijeme se otišlo vodstvom naše reprezentacije rezultatom 9:8.

Drugi dio naš tim je počeo furiozno i u jednom trenutku je vodio 18:12, ali Grkinje su se vratile u meč i napravile su veliki preokret, te su na kraju slavile rezultatom 23:21.

Desire Kolašinac je bila najbolja u redovima BiH sa devet golova, a Edina Demić je pogađala pet puta, dok je na golu briljirala Anica Gudelj sa 14 odbrana

Bio je ovo prvi meč bh. selekcije još od kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Grčkoj prije više od 16 mjeseci, a ekipu je predvodila nova selektorica Alma Čehajić Hadžović.

BiH je večeras igrala u sastavu: Anica Gudelj, Alena Latifović, Milana Railić, Ana Vrančić,Desire Kolašinac, Azra Topčić, Marija Gudelj, Edina Demić, Adelisa Dautović, Dejana Kulić, Damljana Bošnjak, Jovana Gavrilović, Sara Majkić, Amna Piero, Ajla Alikadić i Slađana Topić.

Revanš susret bit će odigran u subotu, također u Cazinu. Pobjednik dvomeča između Bosne i Hercegovine i Grčke izborit će plasman u glavnu rundu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo gdje će igrati i najjače selekcije Starog kontinenta.