Crvena zvezda teškim porazom u odlučujućoj utakmici ispala iz Evrope

Nogometaši Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Monaca rezultatom 4:1 u okviru 6. kola Evropske lige i na taj način ostali su bez evropskog proljeća.

Bio je to odlučujući meč u kojem su Beograđani tražili trijumf koji bi im u najgorem slučaju donio 3. mjesto u grupi i nastavak takmičenja u Konferencijskoj ligi, ali francuski velikan se pokazao prejakim u ovom trenutku za Beograđane.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon 20-ak minuta igre, kada je Kevin Volland postigao dva gola u 5. i 27. minuti za ubjedljivo vodstvo Kneževa 2:0.

Sve dileme, ako ih je bilo, riješio je autogol Rodića u 50. minuti, a Zvezda je samo preko Kange uspjela da donekle ublaži poraz golom iz penala u 64. minuti. Večeras sjajni Volland kompletirao je hat-trick u 87. minuti za konačnih 4:1.

Dalje iz ove grupe prošli su Ferencvaroš i Monaco, dok će Trabzonspor takmičenje nastaviti u Konferencijskoj ligi.

Rezultat i strijelci:

Monaco – Crvena zvezda 4:1 (Volland 5’, 27’, 87’, Rodić 50’ ag. / Kanga 64’ pen.)