Real preokretom pobijedio Atletico i stigao do 10. naslova prvaka Evrope

U 59. finalu Lige prvaka, koje je večeras odigrano u Lisabonu, Real je savladao gradskog rivala Atletico rezultatom 4:1 nakon produžetaka. Regularnih 90 minuta okončano je 1:1.Jorgandžije su imale vodstvo sve do 93. minute, ali je Ramos poravnao u trećoj minuti sudijske nadoknade i odveo utakmicu u produžetke. U nastavku su Bale, Marcelo i Ronaldo donijeli dugoočekivanu titulu Realu. Ovo finale bit će zabilježeno kao prvo u kojem su snage odmjerili klubovi iz istog grada. Trijumfom je Kraljevski klub konačno stigao do 10. naslova prvaka Starog kontinenta.

U uvodnim minutama Real je krenuo ofanzivnije, dok je Atletico igrao dosta čvrsto u odbrani. Jorgandžije su očekivano dobro zatvarali bokove. Time su Ronaldo i Bale imali manje prostora za brze kontranapade.

U 9. minuti problemi za izabranike Diega Simeonea. Diego Costa je mora napustiti teren zbog obnovljene povrede. Zamijenio ga je Adrian Lopez.

Godin iz teške pozicije matirao Casillasa

Igrao se 23. minut kada je Gabi faulirao Di Mariju, ali glavni sudija nije pustio prednost iako je Real imao obećavajući napad. Izvedeni slobodnjak nije donio ništa konkretno za najtrofejniji evropski klub.

U 32. minuti velika šansa za Kraljeve. Tiago je izgubio loptu na sredini terena, a Bale je nezaustavljivo krenuo prema golu Jorgandžija. Ipak, u presudnom trenutku je previše oklijevao i šutirao pored gola.

Kazna stiže tri minute poslije. Koke je centrirao loptu, a Godin leđima okrenut prema golu glavom prebacuje loše postavljenog Casillasa koji nije mogao spasiti pogodak. Atletico je poveo 1:0, a najzaslužniji za to bio je čuvar mreže Reala.

Igrao se 41. minut kada je Atletico mogao udvostručiti vodstvo. Adrian puca sa penala, ali lopta odlazi malo iznad gola.

Prvo poluvrijeme završeno je minimalnim vodstvom Atletica.

Ramos pogodio u posljednjim trenucima

U nastavku prvo prijeti aktuelni španski prvak. Raul Garcia u 50. minuti pokušava pogoditi mrežu Reala, ali lopta odlazi preko gola.

Dvije minute poslije Di Marija pravi sjajan solo – prodor, ali je zaustavljen. Slobodan udarac izveo je Ronaldo, a Courtois loptu ispod prečke izbija u korner. Igrao se 57. minut kada je Lopez iz dobre situacije izblokiran.

U 62. minuti Ramos centrira oštru loptu u šesnaesterac Atletica, Ronaldo puca glavom, ali pored gola.

Izabranici Carla Ancelottija snažno su krenuli po izjednačenje. Igrao se 72. minut kada je Bale iz dobre pozicije šutira pored gola. Isti igrač šest minuta kasnije ne uspijeva poentirati nakon dobrog prodora. Real je nastavljao napadati, a Atletico se odlučio braniti.

Pravi pritisak krenuo je u posljednjih pet minuta. I kada su svi mislili da se rezultat neće mijenjati Ramos je glavom pogodio u trećoj minuti sudijske nadoknade za 1:1. Utakmica je otišla u produžetke.

Iako je u prvom nastavku Kraljevski klub imao incijativu, mreže se nisu zatresle.

No, u 110. minuti Real dolazi u vodstvo. Nezaustavljivi Di Marija ponovo pravi dobar prodor i šutira, Courtois brani, ali na loptu natrčava Bale i pogađa za 2:1.

Pobjedu su potvrdili Marcelo u 117. i Ronaldo iz penala u 120. minuti za konačnih 4:1.

Nakon utakmice uslijedilo je veliko slavlje navijača Reala.