Real je večeras ponizio velikog rivala: Madriđani preko Bayerna do finala

Real Madrid prvi je finalista ovosezonske Lige prvakaKraljevski klub bez problema je večeras u Minhenu nadigrao minhenski Bayern nanijevši mu jedan od najtežih poraza otkako se najelitnije fudbalsko takmičenje igra. Konačan rezultat bio je 0:4.

Donijeli su gosti iz španske prijestolnice prednost, na njihovom je stadionu bilo 1:0 i činilo se da Bayern ipak u svojim rukama drži ključ plasmana u samu završnicu.

No, ponešto se pitao i najtrofejjniji evropski klub. Bilo je to prvo poluvrijeme iz snova. Tri gola i već tada potvrda prolaza u finale.

Dvaput je pogodio Sergio Ramos nakon prekida u 16. i 20. minuti, da bi tačku na savršeno poluvrijeme u 34. minuti stavio najbolji svjetski fudbaler Cristiano Ronaldo. Bio je to 15. gol Portugalca u ovoj sezoni – nikada nijedan fudbaler u ovom takmičenju nije zabio tako veliki broj golova u tako malenom broju utakmica!

Bayern je bojažljivo pokušavao solo akcijama najboljih pojedinaca, ali pored raspoloženih gostiju, večeras se nije moglo mnogo, ništa.

Ništa posebno domaći igrači nisu ponudili ni u nastavku meča. Nije išlo, bio je to vjerovatno najslabiji meč Bavaraca u posljednjih nekoliko mjeseci.

Gosti su rutinski, strpljivo i bez problema susret priveli kraju ne propustivši priliku da zabiju još jedan pogodak.

radiosarajevo.ba
Strijelac za 0:4 u 88. minuti bio je sjajni Ronaldo iz slobodnjaka.

Real zasluženo ide u finale gdje će čekati pobjednika sutrašnjeg revanš susreta između Chelseaja i Atletico Madrida.