Odbojkašice BiH izgubile od Rumunije, ali su i dalje u igri za osminu finala Evropskog prvenstva

Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u četvrtom kolu Evropskog prvenstva od Rumunije rezultatom 3:2 u setovima, ali je ostala u igri za plasman u osminu finala.

Naša selekcija je u prva tri kola ostvarila pobjede nad Švicarskom (3:2) i Hrvatskom (3:2) uz poraz od Bugarske (3:1), te je u današnji susret ušla s četiri boda, isto koliko je imala i Rumunija.

Današnji duel naše odbojkašice su otvorile sjajno, odmah su povele s 4:1 i prednost su povećavale sve do 25:12, što je bila ujedno i maksimalna prednost u prvom setu.

U drugom setu naše odbojkašice su imale u dva navrata plus pet (13:8 i 14:9), no u finišu su popustile i dozvolile preokret, te je Rumunija poravnala na 1:1 u setovima rezultatom 26:24.

I treći set je počeo odlično za naše igračice koje su brzo stigle do pet poena razlike (9:4), no nakon samo nekoliko minuta Rumunke su povele sa 16:14. Do kraja seta zadržale su prednost i povele sa 2:1 u setovima rezultatom 25:21.

U četvrtom setu naše odbojkašice su odigrale odlično, te su izjednačile na 2:2 rezultatom 25:21 i odvele susret u peti odlučujući set.

U petom setu uspješnije su bile odbojkašice Rumunije sa 15:11 i upisale nova dva boda, a naša selekcija je dobila jedan bod.

Naša selekcija još uvijek ima šansu plasirati se prvi put u historiji u nokaut fazu Evropskog prvenstva.

Italija se već plasirala u osminu finala nakon što je sva tri dosadašnja susreta dobila sa po 3:0, Bugarska i Rumunija sada imaju po 6 bodova, naša selekcija ima 5 bodova, dok je Švicarska peta sa 3 boda i upravo će nam švicarske odbojkašice biti glavni konkurenti za prolazak u osminu finala.

Švicarska igra posljednja dva duela sa Hrvatskom (večeras u 21 sat) i Bugarskom (23. august u 18 sati) i ukoliko ne osvoji više od dva boda, naša selekcija će se plasirati u osminu finala bez obzira na ishod našeg sutrašnjeg duela posljednjeg kola protiv Italije (21 sat).

Podsjetimo, jedan bod se dobija za poraz rezultatom 3:2, dva boda za pobjedu 3:2, tri boda za pobjedu 3:0 ili 3:1, a nijedan bod se ne dobija u slučaju poraza rezultatom 3:0 ili 3:1.