Lige prvaka: Bayern – Real i Liverpool – Roma

Bayern Minhen – Real Madrid
Liverpool – Roma

Čovjek koji je izvukao navedene parove je Andrej Ševčenko, selektor Ukrajine i bivši nogometaš Dinamo Kijeva, Milana i Chelseaja. Ševčenko je ujedno bio i najdraži igrač Edina Džeke.

Prvi okršaji su na rasporedu 24. i 25. aprila, a revanš mečevi su zakazani za 1. i 2. maj. Zavjesa na fenomenalnu sezonu spustit će se 26. maja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.

Žrijeb u Nyonu je odlučio da će domaćini u prvim polufinalnim mečevima biti Bayern Minhen i Liverpool

Finale Lige prvaka će se igrati 23. maja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.

Velika četvorka prvi put nakon 1981. godine

Prvi put nakon 1981. godine u polufinalu Lige prvaka gledat ćemo momčadi iz četiri najjače europske lige. Tada su u polufinalu bili Liverpool, Bayern, Real i Inter. Tada je to bio Kup prvaka, a ove godine ćemo prvi put u povijesti Lige prvaka u polufinalu gledati jednu talijansku, španjolsku, njemačku i englesku momčad; Romu, Liverpool, Bayern i Real. Dok su posljednje dvije momčadi navikle biti u samoj završnici Lige prvaka, Roma i Liverpool se vraćaju nakon dugogodišnjeg izbivanja.

Romi je ovo prvo polufinale Lige prvaka, a kad su tamo zadnji i jedini put igrali davne 1984. godine, natjecanje se zvalo Kup prvaka. Te godine Roma je igrala protiv Dundee Uniteda i u prvoj utakmici u Škotskoj izgubila 2:0, da bi u uzvratu nadoknadila zaostatak 3:0 i plasirala se u finale koje će na penale izgubiti od Liverpoola.

Liverpool, peterostruki europski prvak, nakon deset godina ponovno je u polufinalu gdje je zadnji put igrao protiv Chelseaja. U prvoj utakmici na Anfieldu gosti su se spasili autogolom Riisea u 94. minuti i u London odnijeli rezultat 1:1. U uzvratu je Drogba zabio za 1:0, Torres izjednačio u 64. minuti i utakmica je otišla u produžetak. Tamo će Lampard zabiti iz penala, Drogba pogoditi za 3:1, a poraz će ublažiti Ryan Babel tri minute prije kraja.

I dok Roma i Liverpool već ovaj rezultat slave kao veliki uspjeh, Real i Bayern su u polufinalu kao kod kuće. Realu je ovo osmo uzastopno polufinale, ukupno 29. u povijesti. Od zadnja četiri izgubili su samo jedno, ono 2015. protiv Juventusa, a jako malo nedostajalo je da ih Talijani izbace i ove godine. U srijedu je Juventus na Santiago Bernabeu došao sa zaostatkom od 3:0 iz prve utakmice, onda senzacionalno vodio 3:0 da bi ispao Ronaldovim golom iz penala u 97. minuti. Real u polufinalima ima polovičan učinak. U finale je prošao 15, a ispao 13 puta.

Na putu do 13. naslova europskog prvaka mogao bi mu se lako prije ili poslije naći minhenski Bayern. Momčad Juppa Heynckesa nekako se u tišini i bez imalo muke dovukla do polufinala, daleko od reflektora koji su cijelu sezonu pratili City, Barcelonu i Real. Bayern je prošle sezone ispao u četvrtfinalu, a izbacio ga je upravo Real s ukupnih 6:2, no u Bavarskoj se ove godine se pod vodstvom “spasitelja” Heynckesa nadaju ulasku u 11. finale u klupskoj povijesti.