Partizan – Molde 2:1

Evropska liga, play-off

Odigrani su svi mečevi play-offa za plasman u grupnu fazu Evropske lige.

Partizan je u Humskoj poslije preokreta savladao Molde. Izabranici Save Miloševića su uz navijanje oko 5.000 djece uspijeli pobijediti sa 2:1.

Bolly je u 44. minuti doveo goste u vodstvo, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Soumah poravnao na 1:1. Gol za pobjedu u 84. minuti zabio je Tošić.

U derbiju ove runde Wolverhampton je u gostima s 2:3 pobijedio Torino. Vukovi su se u ovom trenutku pokazali kao jači rival te su praktično osigurali plasman u grupnu fazu.

U 43. minuti nesretni Bremer je zatresao vlastitu mrežu za prednost engleskog predstavnika. u 59. minuti Jota je povisio na 0:2, da bi De Silvestri dvije minute kasnije vratio nadu torinskim Bikovima.

Jimenez je u u 72. minuti ponovo donio dva gola prednosti gostima, a konačan rezultat u 89. minuti golom iz penala je postavio Belotti.

Do trijumfa poslije preokreta stigao je i Espynol. Poslije prvog poluvremena Zoryja je vodila s 0:1, da bi ekipa iz Katalonije u nastavku zabila tri gola i slavila s 3:1.

Susret između Slovana iz Bratislave i PAOK-a igran na Tehelne pole stadionu donio je jedan gol. Slavili su domaći s 1.0, a strijelac je bio Abena u 94. minuti.