Gent – Rijeka 2:1

Rijeka će na Rujevici tražiti ulazak u Europa ligu

RIJEKA je u prvom susretu play-offa Europa lige izgubila 2:1 od istoimenog domaćina. Uzvrat je za sedam dana na Rujevici, a bolji iz ovog dvomeča igrat će u skupinama Europa lige.

Belgijci su bili puno bolji cijeli susret, ali je Rijeka senzacionalno povela sjajnim golom Tibora Halilovića iz 40. minute.

Ipak, u nastavku momčad Igora Bišćana nije izdržala i domaći su zabili dva gola preko Depoitrea.

“Gent je favorit, imaju momčad puno vrjedniju od naše i igraju u puno zahtjevnijem prvenstvu od našeg”, rekao je Igor Bišćan u uvodu utakmice protiv belgijske ekipe s kojom se bori za prolaz u skupinu Europa lige.

Tako je strateg Rijeke i postavio igru. Bacio je sve karte na obranu i čekao je svoju šansu iz kontri. Gent je od samog početka navaljivao, tražio je gol, držao je goste u krilu vratara Prskala, ali osim jedne superšanse Jaremčuka, domaćin u prvih 45 minuta nije imao previše situacija iz kojih je mogao zabiti.

Igrala se 40. minuta i Rijeka je povela iz svog prvog udarca prema suparničkim vratima. Jednu ubačenu loptu za Čolaka loše je izbio Odjidja, samo do Halilovića koji je s 12-13 metara sjajno pogodio suprotni kut. Rijeka je šokirala zbunjene domaćine i činilo se da će taktika Igora Bišćana upaliti.

Ipak, veselje gostiju nije dugo trajalo. Rijeka je fizički pala, Gent je sve više stiskao i bilo je samo pitanje vremena kad će im se otvoriti.

Snažni centarfor domaćih Depoitre u drugom je poluvremenu iskoristio dvije prilike svog sastava koji je u potpunosti zagospodario terenom. Prvo je u 57. minuti iskoristio odličnu akciju Jaremčuka koji je na lijevoj strani Rijekinog kaznenog prostora prevario Capana i uputio oštru loptu u peterac te s tri metra neometano zatresao mrežu, da bi potom u 71. minuti nakon visokog skoka glavom s 10-ak metara neobranjivo pogodio lijevi kut nemoćnog Prskala iskoristivši upotrebljiv ubačaj Lustiga.

Uzvratna utakmica u Rijeci na programu je za tjedan dana, a Rijeka ima povoljan rezultat uoči uzvrata na svojoj Rujevici. 1:2 je itekako dostižan rezultat.