Široki Brijeg posljednji sudionik četvrtfinala Kupa BiH

U posljednjem susretu osmine finala nogometnog Kupa BiH Široki Brijeg je u Mostaru pobijedio Velež rezultatom 1:0.

Iako je Velež u prvom poluvremenu bio daleko bolja i opasnija momčad, gosti su poveli u 39. minuti nakon kontranapada kojeg je u pogodak pretvorio Stipe Jurić.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Široki je imao još jednu veliki priliku nakon novog kontranapada, ali je Jurićev udarac u situaciji jedan na jedan obranio domaći vratar.

“Rođeni” su napadali i u drugom poluvremenu, ali ni jedan od 30 udaraca prema golu Širokog nije završio u mreži iznimno raspoloženog vratara Daria Miškića.

Utakmica je tako završila pobjedom gostiju 1:0.

Susret Veleža i Širokog bio je posljednji susret osmine finala nakon što je ta utakmica prošloga mjeseca otkazana zbog velikog broja igrača Širokog Brijega zaraženih koronavirusom.

Ranije su se u sljedeće kolo plasirali Tuzla City, Željezničar, Zvijezda 09, Sarajevo, Borac Banjaluka, Zrinjski i Klis. Susreti četvrtfinala Kupa igrat će se na proljeće sljedeće godine kada će biti izvučeni i parovi četvrtzavršnice.