Prvi gostujući bodovi Borca, po dva gola Lukića i Zakarića za pobjedu na Otoci

Banjalučani se nalaze na drugoj poziciji premijerligaške tabele s 18 bodova, dva manje od prvoplasiranog Sarajeva

Fudbaleri Borca u okviru 9. kola Premijer lige BiH savladali su Olimpik na Otoci rezultatom 1:4.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti iz Banje Luke u trećoj minuti. Goran Zakarić je šutirao iz slobodnog udarca, ali se dobrom intervencijom istakao golman Olimpika Adnan Hadžić.

Stojan Vranješ je u 25. minuti pobjegao zadnjoj liniji domaćih i iz dobre pozicije šutirao pored gola.

Šest minuta kasnije veliku grešku Adisa Hadžanovića ne koristi Zakarić.

Banjalučani su dobru igru krunisali pogotkom u 33. minuti. Almedin Ziljkić je sjajno centrirao, a Jovo Lukić glavom pogodio za 0:1.

Stativa je bila saveznik gostiju u 40. minuti kada je šutirao Slobodan Milanović.

Početak drugog dijela donio je drugi gol za Borac, a strijelac je u 50. minuti ponovo bio Lukić.

Olimpik je u 56. minuti smanjio vodstvo Banjalučana. Ahmed Hasanović je nakon kornera bio najbolji u skoku i postigao gol za 1:2.

Presudni trenuci utakmice dogodili su se polovinom drugog dijela. Zakarić je u 66. minuti na asistenciju Ziljkića pogodio za 1:3, a sve dileme oko pobjednika isti igrač je riješio u 72. minuti postigavši svoj drugi gol na asistenciju Stojana Vranješa.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, pa je tako Borac upisao prve bodove na gostovanjima ove sezone.Banjalučani se nalaze na drugoj poziciji s 18 bodova, dva manje od prvoplasiranog Sarajeva, dok je Olimpik na posljednjem mjestu s tri osvojena boda.