Mlada reprezentacija poražena od Španjolske

Mlada reprezentacija BiH poražena je večeras na „Bilinom polju“ od odgovarajuće selekcije Španije sa 1:6 (1:3).

Izabranici Vlade Jagodića dolaze u vođstvo u 15’ golom Sanjina Prcića. Španija izjednačuje rezultat u 33’ auto-golom Tomislava Barišića. Za 1:2 pogodio je Oliver Torres u 44’, a u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Alvaro Morata iz jedanaesterca postiže treći pogodak za gostujući tim.

U drugom poluvremenu gosti postižu još 3 gola preko Ikera Muniana u 61’, Olivera Torresa u 65’ i Gerarda Deulofeua u 69’ (penal).

Na press konferenciji nakon utakmice selektor Španije Julen Lopetegui je rekao:

„Zadovoljan sam rezultatom protiv dobre ekipe kakva je BiH. Prvih trideset minuta je bilo teško, igrali smo u strahu. U drugom poluvremenu moji igrači su pokazali šta znaju.“

Vlado Jagodić je bio razočaran rezultatom:

„Čestitam kolegi Lopeteguiu i reprezentaciji Španije na odličnoj utakmici. Težak poraz mog tima. Počeli smo slično kao u Mursiji, poveli smo, ali u nastavku su Španci ubacili u brzinu više. Hvala publici koja je došla da nas podrži.“

Stadion: „Bilino polje“ Zenica.
Sudija: Jakob Kehlet (Danska).
Pomoćnici: Lars Hummelgaard, Henrik Larsen (Danska).
Strijelci: 1:0 Sanjin Prcić (15’), 1:1 Tomslav Barišić (33’), 1:2 Oliver Torres (44’), 1:3 Alvaro Morata (45'+4), 1:4 Iker Munian (61’), 1:5 Oliver Torres (65’), Gerard Deulofeu (69’).
Žuti kartoni: Aldin Čajić, Jasmin Mešanović, Dino Bevab, Jasmin Mešanović, Kristijan Jajalo (BiH), Saul Niguez, Juan Bernat (Španija).

Bosna i Hercegovina: Kristijan Jajalo, Sead Hajrović, Adnan Kovačević, Jasmin Mešanović, Sanjin Prcić, Srđan Grahovac, Goran Zakarić (84. Haris Duljević), Tomislav Barišić, Dino Bevab (46. Bojan Letić), Aldin Čajić (69. Maro Kvesić), Rade Krunić. Selektor: Vlado Jagodić.

Španija: Fernando Pacheco, Daniel Carvajal, Juan Bernat, Sergi Gomez, Jordi Amat, Saul Niguez (55. Sergi Darder), Iker Munian (62. Jairu Sampiero), Sergi Roberto, Alvaro Morata 70. Ruben Garcia), Oliver Torres, Gerard Deulofeu. Selektor: Julen Lopetegui.