Mlada reprezentacija BiH poražena na kraju kvalifikacija

Mlada reprezentacija BiH poražena je danas na stadionu „Asim Ferhatović-Hase“ u Sarajevu od vršnjaka iz Mađarske sa 1:4 (0:2) u utakmici kvalifikacija za EP.

Već u prvoj minuti susreta Balint Vecsei dovodi goste u vođstvo, a za 0:2 pogodio je Laszlo Kleinheisler u 18’. Dobre prilike za naš tim u prvom periodu igre nisu iskoristili Sead Hajrović i Haris Duljević.

U drugom poluvremenu Barnabas Bese postiže dva pogotka za Mađarsku u 51’ i 53’, a Nermin Zolotić u 87’ smanjuje prednost gostiju.

„Jako težak poraz na kraju. Najgori mogući scenario u zadnje dvije utakmice. Ciljano smo podmlađivali ekipu, ali nismo zaslužili ovakav kraj. Poklanjali smo golove protivnicima. Jedna generacija odlazi, a počeli smo da spremamo novu“, rekao je nakon utakmice Vlado Jagodić.

Naša reprezentacija je kvalifikacije završila na četvrtom mjestu u grupi iza Španije, Austrije i Mađarske, a ispred Albanije.

BiH-Mađarska 1:4 (0:2)

Stadion: Asim Ferhatović-Hase, Sarajevo.

Sudija: Thorvaldur Arnason (Island).

Pomoćnici: Birkir Sigurdarson, Frosti Vidar Gunnarsson (Island).

4. sudija: Vilhjalmur Alvar Thorarinnsson (Island).

Delegat: Emil Ubias (Češka Republika).

Posmatrač suđnja: Kyros Georgiou (Kipar).

Strijelci: 0:1 Balint Vecsei 1’, 0:2 Laszlo Kleinheisler 18’, 0:3 Barnabas Bese 51’, 0:4 Barnabas Bese 53’, 1:4 Nermin Zolotić 87’.

Žuti kartoni: Haris Duljević, Abdel Metalsi, Sead Hajrović (BiH), Balint Vecsei, Laszlo Kleinheiser (Mađarska).

Crveni karton: Patrik Poor (Mađarska).

BiH: Nikola Vasilj, Danijel Graovac, Sead Hajrović, Abdel Metalsi (71. Semir Musić), Nermin Zolotić, Marko Maletić (56. Amer Gojak), Miljan Govedarica, Haris Duljević, Andrej Modić (57. Samir Radoviac), Bojan Letić, Rade Krunić. Selektor: Vlado Jagodić.

Mađarska: Levante Jova, Patrik Poor, Barnabas Bese, Laszlo Kleinheiser (74. Patrik Vass), Balint Vecsei (88. Mark Jagodics), Mark Tamas, Roland Szočnoki, Patrik Bacsa, Filip Holender (65. Zsolt Patvaros), Botond Barath, David Kelemen. Selektor: Laszlo Dujka.