Podjela bodova u duelu Zrinjskog i Sarajeva

Golijada u Mostaru i podjela bodova u duelu Zrinjskog i Sarajeva

Derbi bez pobjednika

U derbiju 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je ugostio Sarajevo, a sjajan meč završen je podjelom bodova – rezultatom 2:2.

Bordo tim je na teškom gostovanju stigao do boda, pa je zadržao bodovnu prednost nad Zrinjskim, ali mogu gosti da žale što nisu došli do sva tri, s obzirom da su do 80. minute vodili 2:1. No, kada se sve uzme u obzir, podjela bodova je najrealnija.

Zrinjski je bolje otvorio meč, Veselinović je mogao do gola, ali je bio neprecizan u dva navrata. Prvo je pogodio stativu, a onda je malo zakasnio na centaršut Todorovića.

Ipak, već u 11. minuti Plemići dolaze do prednosti. Sjajni Bilbija postiže gol nakon lijepe akcije za slavlje domaćih igrača i navijača. Sarajevo uzvraća u 15. minuti, ali Šišićev udarac je spriječio Rugašević, a onda se lopta od stative odbila u teren.

U 30. minuti Velkoski šutira visoko preko živog zida, no lopta odlazi pored gola. U završnici prvog dijela bordo tim je mogao do izjednačenja, ali Ahmetović pogađa prečku i ostaje 1:0 na poluvremenu.

U 60. minuti je Sarajevo došlo do izjednačenja. Velkoski je zabio iz penala nakon što je prethodno Barišić srušio Ahmetovića.

Gosti dolaze do potpunog preokreta u 71. minuti. Adukor je nakon katastrofalne greške domaćeg golmana postigao gol za radost Sarajeva, no Mostarci nisu odustajali.

Deset minuta prije kraja novi penal, diskutabilan koji je izazvao veliku buru protesta kod gostiju, a Bilbija je opet siguran, pa je postavio konačnih 2:2. Mogao je Adukor da donese novu radost gostima, no nije iskoristio dobru šansu u završnici meča, a na drugoj strani Todorović nije bio precizan.

Zrinjski – Sarajevo 2:2 (Bilbija 11, 80 penal/ Velkoski 61, Adukor)

HŠK Zrinjski: Brkić, Barišić, Todorović, Rugašević, Perišić, Jakovljević, Rustemović, Filipović, Veselinović, Kadušić, Bilbija.

FK Sarajevo: Kovačević, Pidro, Hebibović, Ahmetović, Velkoski, Šišić, Mujakić, Adukor, Halilović, Kurdić, Dupovac.