Manchester City – Borussija Dortmund 2:1

Minimalac Građana

Manchester City je večeras u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka slavio protiv Borussije Dortmund s 2:1.

Engleski po svemu sudeći novi prvak bio je favorit, da bi na kraju uz dosta muke ipak stigao do pobjede od 2:1.

Vodeći gol postigao je Kevin de Bruyne u 19. minuti, nakon lijepe asistencije Riyada Mahreza iskosa sa desne strane.

U 29. minuti dosuđen je penal za City nakon što je Emre Can igrao neoprezno prema Rodrijevoj glavi, ali je nakon VAR-a Hategan poništio penal.

Do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao, kao niti u nastavaku meča. Imao je gostujući tim stopostotnu šansu u 48. minuti, ali Haaland je iz dobre pozicije šutirao u Edersona.

U 65. minuti dobra šansa za City, ali Foden ne koristi čistu situaciju, pogađa Hitza. Uzbuđenja u završnici meča. Prvo je Reus na sjajnu asistenciju Haalanda izjednačio pet minuta prije kraja, da bi Phil Foden u 90. minuti donio pobjedu momčadi Pepa Guaridole.