- VIJESTI-TopSLIDENogometSport

Real Madrid – Liverpool 3:1

Redsi nisu imali svoju noć: Realu “ozbiljna” prednost pred revanš
Prvi duel četvrtine finala Lige prvaka

U prvoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka Real Madrid je savladao Liverpool sa 3:1.

Prvo poluvrijeme je pripalo Real Madridu. A kakav je Liverpool bio, pokazuje podatak da u prvom poluvremenu nisu uputili ozbiljan šut prema golu Reala.

Kraljevi su krenuli furiozno. Imali su dvije dobre prilike preko Vinicijusa i Benzeme u 13. i 18, minuti, ali ostalo je 0:0.

U 27. minuti, Vinicijus je pobjegao odbrani Liverpoola i matirao Alissona za 1:0.

Katastrofalno poluvrijeme Redsa, začinio je Arnold amaterskom reakcijom u 36. minuti, a to je iskoristio Asensio da rutinski zatrese mrežu Liverpoola za vodstvo Reala od 2:0.

Liverpool bolje otvara drugo poluvrijeme. Alcantara sjajno centrira u 48. minuti, ali odbrana Reala sigurno interveniše.

U 51. minuti gosti smanjuju rezultat na 2:1, a strijelac je bio Salah.

Ipak Real je prvu priliku u nastavku pretvorio u pogodak. Vinicijus u 65. minuti na asistenciju Modrića pogađa za 3:1.

Do kraja meča je bilo prilika na obje strane, mogli smo vidjeti još koji pogodak, ali ostalo je 3:1 i Real pred revanš ima finu prednost.