Lukaku za bod Belgije u Pragu, Malta šokirala Slovačku, Luksemburg Irsku

Kvalifikacije za SP

U subotu navečer igrani su mečevi 2. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Zanimljiv duel odigrali su u Pragu Češka i Belgija, a na kraju su ove dvije selekcije odigrale 1:1 i podijelile bodove. Česi su poveli golom Provoda u petoj minuti nastavka, ali je Lukaku pola sata prije kraja na asistenciju De Bruynea postavio konačnih 1:1. Češka i Belgija su na vrhu grupe E sa po četiri boda, Bjelorusija ima 3, ali i utakmicu manje. Utakmicu manje ima i Vels, koji je bez bodova, kao i posljednjeplasirana Estonija.

Malta je u Trnavi neočekivano vodila 2:0 na poluvremenu (golovi Gambina i Satariana), ali su se domaći brzo vratili. Strelec i Skriniar u 49. i 53. pogađaju za 2:2. Do kraja utakmice velika dominacija Slovačke, ali se Malta odbranila i priredila pravu senzaciju, te došla do velikog boda.

Slovaci su na dva boda nakon dva kola, a Malta ima jedan bod. U toj grupi su još Rusija sa 6, te Hrvatska i Slovenija sa po 3 boda. Jedan bod ima petoplasirani Cipar.

Veliko iznenađenje i u Dublinu gdje je Luksemburg odolio napadima Republike Irske i na kraju golom u 85. minuti došao do velike pobjede. Rodrigues je šokirao domaće.

U toj grupi je Srbija odigrala 2:2 s Portugalom i te dvije selekcije imaju po 4 boda. Luksemburg ima 3, a Azerbejdžan i Irska bez bodova.