Hrabra Srbija zaustavila Portugal, ali Portugal je oštećen …

Reprezentacije Srbije i Portugala su u okviru drugog kola kvalifikacija za SP u Kataru podijelile bodove, bilo je 2:2.

Velika drama viđena je na kraju utakmice, sjenu na čitav meč bacila je odluka sudije da ne prizna pogodak Ronalda.

Viđena su potpuno dva različita poluvremena.

U prvom su Portugalci apsolutno nadigrali svog domaćina i već nakon prvih 45 minuta imali su prednost od 2:0.

Oba gola su bila djelo istog čovjeka i na isti način. Svega 178 centimetara visoki napadač Liverpoola Diogo Jota je nadskočio odbranu Srbije i postigao dva gola.

Prvi u 11. minuti nakon hirurški precizne asistencije Bernarda Silve, a drugi put nakon ubačaja Soaresa.

Na poluvremenu selektor Srbije Dragan Stojković Piksi napravio je ključni potez ubacivanjem u igru brzonogo Radonjića.

Igrač berlinske Herthe je u dva navrata nasamario odbranu evropskih prvaka i “podvalio” dva sjajna pasa koja su u golove pretvorili Mitrović i Kostić.

Nakon izjednačenja obje ekipe su igrale oprezno, a vrijedi izdvojiti i situaciju u samoj nadoknadi kada je Ronaldo šutirao, a S. Mitrović loptu izbio sa gol crte, no međutim na usporenom snimku se čini da je ona ipak završila iza crte.

Nakon dva kola obje selekcije su na omjeru od pobjede i poraza, odnosno četiri osvojena boda.

U narednom kolu Srbija ide na gostovanje u daleki Azerbejžan, dok Portugal gostuje nezgodnom Luksemburgu.