Liga prvaka: Pobjede Juventusa i PSG-a, danas Real – M. United i Shakhtar – Dortmund

Juventus i PSG ostvarili sjajne rezultate na gostovanjima u prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka i tako već sada otvorili vrata prolaska među najboljih osam u eltinom nogometnom takmičenju.

Juventus je u Glasgowu na “Celtic Parku” pobijedio domaćine rezultatom 3:0 i sasvim mirno može čekati uzvrat u Torinu. Strijelci za “Staru damu” bili su Matri u 3, Marchisio u 77. i Vučinić u 83. minutu.

PSG je u Valenciji također odradio veliki posao u prvom susretu. Parižani su pobijeili 2:1 na “Mestalli”, ali ne mogu biti zadovoljni s obzirom da su gol primili u 90. minutu, a u sudijskoj nadoknadi ostali bez Ibrahomovića koji je dobio crveni karton. Golove za PSG postigli su Lavezzi u 10. i Pastore u 43. minutu, a za domaćine je pogodio Rami.