Liga prvaka: Bayern lako sa Cityjem, Ibrahimović i Ronaldo za pobjede PSG-a i Reala

Bayern je na Etihadu pokazao zbog čega je prvak Evrope ponizivši domaći Manchester City sa 3:1 u utakmici drugog kola Lige prvaka. Njemci su se drugom pobjedom izdvojili na vrhu grupe D.

Igrači ‘Građana’ praktično se nisu vidjeli na terenu, u sivilo se uklopio i naš Edin Džeko koji je igrao do 57. minute, a prvi šut u okvir gola uputili su tek u 77. minuti.

Tek u finišu su domaći nešto ozbiljnije prijetili Neueru, ali općenito je to bila vrlo loša partija izabranika Manuela Pellegrinija.

Bavarci su poveli u 7. minuti preko najboljeg igrača Evrope Francka Riberyja, na 2:0 povisio je Muller u 56, a četiri minute kasnije Harta savladava i Robben te je time pitanje pobjednika bilo riješeno.

Počasni gol Englezi postižu u 80. minuti preko rezerviste Negreda koji je ušao umjesto Džeke i majstorski pogodio.

U drugoj utakmici grupe D CSKA je u Moskvi sa 3:2 bio bolji od Viktorije iz Plzena. Za domaće nije igrao Elvir Rahimić koji je susret odgledao sa klupe za rezerve.

Rezultati:
CSKA Moskva – Viktoria Plzen 3:2 (2:1)
Manchester City – Bayern München 1:3 (0:1)

Tabela
1. Bayern München 2 2 0 0 6:1 6
2. Manchester City 2 1 0 1 4:3 3
3. CSKA Moskva 2 1 0 1 3:5 3
4. Viktoria Plzen 2 0 0 2 2:6 0

GRUPA A

Još jedna blijeda partija je iza Manchester Uniteda. Crveni đavoli uzeli su samo bod na gostovanju kod Shakhtara, iako su pogotkom Welbecka iz 18. minute vodili do pred sami kraj. Tada bod Ukrajincima donosi Taison. Obje ekipe nakon dva kola imaju po 4 boda.

U drugoj utakmici grupe Bayer iz Leverkusena je sa 2:1 bio bolji od Reala iz Sociedada.

Rezultati:
Bayer – Real Sociedad 2:1 (Rolfes 42’, Hegeler 90'/ Vela 51’)
Šahtar – Manchester United 1:1 (Taison 76'/ Welbeck 18’)

Tabela
1. Manchester United 2 1 1 0 5:3 4
2. Šahtar Donjeck 2 1 1 0 3:1 4
3. Bayer 04 Leverkusen 2 1 0 1 4:5 3
4. Real Sociedad 2 0 0 2 1:4 0

GRUPA B

Veliku partiju odigrali su Zlatan Ibrahimović i Cristiano Ronaldo. Real je u Madridu ugostio Kopenhagen i slavio sa 4:0. Ovdje su se Ronaldo i Di Maria po dva puta upisali u strijelce.

Španci su ovom pobjedom vodeća ekipa grupe B sa šest bodova, a velika borba vodit će se za drug mjesto koje vodi u nastavak takmičenja. Preostala tri tima sa ravnopravnim šansama bore se za tu čast.

Utakmicu na Santiago Bernabeu obilježila je i povreda Pepea koji je kraj dočekao sa povezom na glavi. U jednom zračnom duelu Norvežanin Daniel Braaten i Portugalac sudarili su se glavama, a deblji kraj izvukao je Pepe.

Neizvjesno do kraja bilo je u Torinu gdje je Juventus ugostio Galatasaray. Turci preko Drogbe u 36. minuti dolaze u prednost koju su držali sve do 78. minute kada sa bijele tačke izjednačuje Vidal. Kada je Stara dama deset minuta potom preko Quagliarele povela sa 2:!, činilo se da će to biti dovoljno za tri boda. Ipak, samo 20-ak sekundi kasnije Bulut izjednačava na konačnih 2:2.

Rezultati
Juventus – Galatasaray 2:2 (Vidal 78’, Quagliarella 87'/ Drogba 36’, Bulut 87’)
Real Madrid – Kopenhagen 4:0 ( Ronaldo 21’,66’, Di Maria 71’, 90’)

Tabela
1. Real Madrid 2 2 0 0 10:1 6
2. Juventus 2 0 2 0 3:3 2
3. Kopenhagen 2 0 1 1 1:5 1
4. Galatasaray 2 0 1 1 3:8 1

GRUPA C

PSG je u Parizu sa 3:0 porazio Benficu, svi golovi pali su u prvom dijelu, a dva su bila djelo švedskog reprezentativca.

U drugoj utakmici grupe C Olympiakos je sa 3:0 slavio na gostovanju u Belgiji kod Anderlechta.