Liga prvaka: Barcelona i Bayern se pridružili Dortmundu i Realu

Nogometaši Barcelone i Bayerna pridružili su se ekipama  Borussije Dortmund i Reala  u polufinalu Lige prvaka.
U četvrtfinalnom  revanš susretu  Barcelona je na domaćem terenu remizirala sa Paris Saint Germainom 1:1 (0:0), ali je prošla dalje zahvaljujući većem broju golova u gostima iz susreta u Parizu (2:2).  PSG je poveo golom Pastorea u 50. minuti, dok je strijelac gola koji je Barcelonu odveo u polufinale bio  Pedro u 71. minuti.
Bayern je u Torinu slavio protiv Juventusa sa 2:0,  identičnim rezutatom kao u prvoj utakmici u Munchenu, golovima Mandžukića u 64. i Pisara u 90. minuti.
Žrijeb polufinalnih parova obavit će se u petak u Nyonu. Finale će se igrati  25. maja na londonskom Wembleyju.