Liga prvaka: Bajern slavio u Kijevu, sjajan gol Levandovskog obilježio meč

ODIGRANE DVIJE UTAKMICE

Bajern je u skoro nemogućim uslovima slavio u Kijevu rezultatom 2:1, Junajted pobijedio Viljareal

Dvije utakmice 5. kola grupne faze Lige prvaka odigrane su večeras od 18:45 sati.

Dinamo Kijev je ugostio Bajern koji je u Ukrajinu stigao kao veliki favorit i to je i opravdao.

U utakmici koja je odigrana po velikoj mećavi Bavarci su slavili s 2:1, a meč je obilježio pogodak Roberta Levandovskog (Lewandowski) iz 14. minute kojim su gosti poveli 0:1. Taj pogodak možete pogledati OVDJE.

Na 2:0 za Bajern povisio je Kingsli Koman (Kingsley Coman) u 42. minuti meča. Ukrajinci smanjuju rezultat na 1:2 u 70. minuti meča preko Denisa Garmaša (Denys Garmash) i tako dovode meč u nezvjesnu završnicu. Do kraja se rezultat ipak nije više mijenjao pa se bodovi otišli u Njemačku.

U drugom meču, koji je kasnio zbog tehničkih problema s VAR opremom, Viljareal je ugostio Mančester junajted, a slavili su gosti s 2:0.

Vodstvo Englezima donio je Kristijano Ronaldo  (Cristiano) u 78. minuti, da bi na 0:2 povisio Žadon Sančo (Jadon Sancho) u 90. minuti meča.