Liga prvaka: Arsenal na Emiratesu srušio Bayern!

Liga prvaka: Bayer – Roma 4:4, fenomenalan pogodak Pjanića; Arsenal na Emiratesu srušio Bayern!

Spektakularnu utakmicu trećeg kola Lige prvaka u grupe E odigrali su Bayer i Roma. U kiši golova i mnoštvu preokreta nije bilo pobjednika, utakmica je završila rezultatom 4:4, a u strijelce se upisao i Miralem Pjanić

Vodio je domaćin nakon 20-ak minuta sa 2:0, golovima Javiera Hernandeza, no do kraja prvog dijela De Rossi je vrati stvari na početak. Za drugi gol u 38. minuti asistirao mu je Pjanić.

Početak drugog dijela u potpunosti pripada Rimljanima, koji prvo u 54. minuti briljantnim pogodtkom iz slobodnog udarca Pjanića dolaze do preokreta i vodstva. Sjajan gol Malog princa koji je sa preko 25 metara skinuo paučnu sa gola.

Falqe je u 74. minuti donio Romi dva gola prednosti i činilo se tada da će bodovi u Rim.

Ipak, završnica pripada domaćinu, koji preko Kempla i Mehmedija u 84. i 86. minuti osvaja bod.

U drugoj utakmici grupe E Barcelona je kao gost savladala BATE sa 2:0. Oba pogotka postigao je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić.

U derbiju večeri Arsenal je na Emiratesu golovima Girouda i Ozila savladao BAyern sa 2:0. Topnici se tako vraćaju u igru za osminu finala.

U drugoj utakmici grupe F Olympiacos je na Maksimiru savladao Dinamo sa 1:0.

U grup G Dinamo iz Kijeva i Chelsea odigrali su 0:0, dok je Porto kod kuće savladao Maccabi iz Tel Aviva sa 2:0.

Konačno, u grupi F sigurne pobjede ostvarili su domaćini – Valencija je savldala Gent sa 2:1, a Zenit bio bolji od Lyona 3:1.