Dinamo izborio proljeće u Europi

DINAMO je rezultatom 3:0 pobijedio Ballkani na Maksimiru u posljednjem kolu skupine C te se plasirao u nokaut-fazu Konferencijske lige, gdje će razigravati s jednim od trećeplasiranih klubova iz skupina Europa lige. Dvostruki strijelac u momčadi trenera Sergeja Jakirovića bio je kapetan Bruno Petković, a jedan je dodao Dino Perić.

Ozlijedio se Boško Šutalo

U prvom poluvremenu bio je samo jedan udarac u okvir gola, i to onaj iz pete minute sudačke nadoknade. Bruno Petković tada je s desne odigrao na lijevu stranu terena, pronašavši ondje Gabrijela Vidovića. No udarac mladog hrvatskog reprezentativca nije bio dovoljno opasan i golman Enea Kolici zaustavio ga je bez problema.

Mogu se izdvojiti i driblinzi Takura Kaneka te pokušaj Martina Baturine iz desete minute, kada je u blok ušao bivši igrač Hajduka Lumbardh Dellova. Gosti su prijetili kroz kontranapade, međutim nedostajalo im je posljednje dodavanje kojim bi ušli u šansu.

Također, prvo poluvrijeme obilježile su dvije ozljede. Prvo je gostujući krilni napadač Nazmi Gripshi izašao u 32. minuti nakon što je koljenom udario u nogu Boška Šutala. Desetak minuta kasnije, Šutalo je izvrnuo zglob pokušavajući izbiti loptu, pa je Jakirović u 43. minuti bio primoran ubaciti Sadegha Moharramija.

Dinamov slab početak drugog poluvremena

Dinamo je loše ušao u drugo poluvrijeme. Ballkani je imao veći posjed, koji je rezultirao dodavanjem za Marsela Ismajlgecija u prazan prostor u 53. minuti. Krilni napadač gostiju išao bi sam prema Dinamovu golu da vratar Danijel Zagorac nije pravovremeno istrčao i klizećim startom izbio loptu.

Nakon slabog početka, uslijedile su dvije odlične šanse domaćeg sastava. Prvo je Petković na 15-ak metara od gola okrenuo čuvara pa pucao po sredini, što je golman Ballkanija obranio. Svega nekoliko sekundi kasnije, Kaneko je ubačajem na drugoj stativi pronašao Maura Perković. Mladi branič tukao je glavom, no Kolici je ponovno bio na pravom mjestu.

Dva pogotka Petkovića i jedan Perića

Navedene prilike bile su najava desetominute rapsodije. Dino Perić doveo je Dinamo u vodstvo u 69. minuti. Stoper zagrebačkog kluba bio je najviši nakon ubačaja iz kornera te je glavom pospremio loptu u mrežu. Svega tri minute kasnije, Petković je udvostručio vodstvo.

Kaneko je ubačajem u kaznenom prostoru ponovno pronašao Perića, čiji je udarac glavom nakratko odbio golman Kosovara. Lopta je došla pod noge Petkovića, što je kapetan zagrebačkog sastava iskoristio i lakoćom je zakucao u gol.

Susret je već tada bio riješen jer su se gosti raspali, no ipak je Petković postigao i svoj drugi pogodak na utakmici. U 77. minuti bio je precizan s bijele točke, a kazneni udarac izborio je Kaneko, kojeg je suparnički branič srušio u izglednoj situaciji za gol.

Dinamo je mirno priveo utakmicu kraju, pa čak imao i par prilika za povećanje prednosti. S druge strane, Zagorac je dobrom intervencijom spriječio da Albin Berisha zabije počasni gol Ballkanija.