RukometSportVisoko

Konjuh – Bosna 30:24

Rukometaši visočke Bosne pretrpjeli su novi ubjedljiv gostujući poraz i to u Živinicama od ekipe Konjuha rezultatom 30:24, na poluvremenu je bilo 15:10 za domaći tim u susretu 24. kola PL BiH.

Nakon ubjedljive pobjede nad Iskrom, nadali smo se da tim iz našeg grada na tradicionalno neugodnom gostovanju može napraviti dodatni iskorak u igri i vratiti se neporažen, ali ipak Konjuh je, nakon jesenje pobjede u Visokom i na svom terenu dokazao da je u ovom trenutku kvalitetniji te petnaestom ovosezonskom pobjedom, opravdao ulogu favorita i zadržao plasman u samom vrhu premijerligaške tabele sa velikim šansama da naredne sezone zaigra na evropskoj sceni.

Već nakon prvog dijela igre i stečenih pet golova prednosti (15:10), bilo je gotovo izvjesno da će Konjuh i u drugom poluvremenu kvalitetnom igrom u oba smjera znalački održavati rezutatsko odstojanje, što se na kraju i desilo i u konačnici rezultiralo ubjedljivim trijumfom.

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Nermin Smajić sa sedam golova, a Visočanin Nikola Grujić, kojem je ovo, zanimljivo, bila treća ovosezonska utakmica protiv matičnog kluba, je postigao pet golova.

U visočkom timu, koji je na ovaj način uknjižio devetnaesti ovosezonski poraz, najefikasniji je bio Berin Keso sa šest golova, dok su po gol manje postigli Adnan Jamaković i Mahir Burić. Salim Hasagić se tri puta upisao u listu strijelaca.

Rukometaši Bosne će u narednom kolu osvojiti dva boda bez borbe s obzirom da je Slavija odustala od takmičenja i nastaviti sa neizvjesnom i očigledno dramatičnom borbom za opstanak, koja će, moramo u to vjerovati, ipak biti okončana povoljnim vijestima i ostankom u društvu najboljih bosanskohercegovačkih rukometnih ekipa.

Visočane već u srijedu, 21. aprila, ponovo u dvorani Amel Bečković u Vogošći, očekuje novi duel protiv istoimenog tima u okviru revanš susreta četvrtfinala Kupa BiH. Podsjećamo, u prvom susretu Vogošća je slavila minimalnu pobjedu rezultatom 28:27.