Sarajevo “teniskim” rezultatom (6:2) pregazilo Tuzla City na Koševu

Nogometaši Sarajeva na otvaranju 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine razbili su Tuzla City rezultatom 6:2 u duelu odigranom na stadionu Asim Ferhatović Hase.

Utakmica na Koševu počela je na potpuno nevjerovatan način. Umjesto da se igra, prvih 90 minuta utakmice proteklo je bez igre jer su nogometaši Tuzla Cityja klečali na terenu.Tuzlaci su se na taj potez odlučili najvjerovatnije nezadovoljni suđenjem, a nogometaši Sarajeva su u duhu fair-playa dodavali loptu između sebe, iako su imali otvoren put ka golu protivnika.

Nakon što je utakmica zaista i počela, gledali smo pravu golijadu u igri bez “garda”. Tuzlaci su igrali toliko otvoreno da je u njihovoj odbrani kontinuirano bio “propuh”, a to su igrači Sarajeva kaznili i potopili ih.

U 19. minuti Hamza Čataković postiže gol za vodstvo Sarajeva nakon sjajne asistencije Edina Julardžije, da bi samo tri minute kasnije Đorđe Pantelić poravnao na 1:1.

Najljepšu akciju Sarajevo je odigralo u 23. minuti, a Julardžijinu drugu asistenciju danas koristi Mirza Mustafić za novo vodstvo Bordo tima.

Do odlaska na odmor još dva gola u mreži gostiju, a po još jedan gol dodali su Mustafić i Čataković. Rezultatom 4:1 otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je znatno manje uzbuđenja prvenstveno zbog toga što je Sarajevo mirno željelo privesti utakmicu kraju.

Veliki peh Tuzlaci su doživjeli već u prvoj minuti nastavka. U igru je ušao Mustafa Šukilović, a onda se nakon 35 sekundi povrijedio i morao je napustiti teren.

Prvi pokušaj Sarajeva u nastavku utakmice vidjeli smo u 61. minuti, ali je raspoloženi Čataković ovoga puta šutirao visoko preko gola. Već u narednom napadu postignut je gol.

Sjajnu solo-akciju izveo je Ajdin Hasić, prošetao se s desne na lijevu stranu terena i pogodio za pravi potop gostiju.

Do kraja utakmice šansu je imao i rezervista Francis Kyeremeh, ali nije uspio pogoditi u 77. minuti. Najljepšim potezom današnje utakmice Nemanja Anđušić je u 82. minuti povisio na 6:1 kada je vanjskim dijelom kopačke pogodio mrežu gostiju.

Mladi Vedad Garčević u 86. minuti pogodio je za konačnih 6:2, nakon što je ušao u igru u završnici i tako koliko-toliko ublažio poraz Tuzla Cityja.

Tako su nogometaši Sarajeva skočili na drugu poziciju na tabeli s tri boda manje od vodećeg Borca i jednim bodom više od Zrinjskog. Ipak, Bordo tim ima i utakmicu više u odnosu na Borac i Zrinjski. S druge strane, Tuzla City ostaje pretposljednji i nema naznake boljih dana u ovom klubu.

U narednom kolu Sarajevo gostuje Veležu u velikom derbiju, dok će Tuzla City dočekati Željezničar.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo – Tuzla City 6:2 (Čataković 19’, 36’, Mustafić 23’, 26’, Hasić 63’, Anđušić 82’ / Pantelić 22’, Garčević 86’)