Island ne posustaje, Turska ponovo razočarala

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo
Senzacionalni Island ne posustaje, Turska ponovo razočarala

Senzacionalni Island se gostujućom pobjedom protiv Holandije približio na korak do historijskog plasmana na Evropsko prvenstvo. Islanđani su golom Sigurdssona slavili sa 1:0, te tako upisali svoj šesti trijumf u sedam utakmica.

Nikad lošija Holandija je već u 33. minuti ostala sa igračem manje, i već tada se vidjelo da će biti u velikim problemima na Amsterdam Areni. Sve je bilo gotovo kada je Sigurdsson u 51. minuti sa bijele tačke pogodio za pobjedu Islanda, koji predvodi grupu A.

Češka je preokretom stigla do pobjede protiv Kazahstana (2:1), dok je Turska priredila još jedno neugodno iznenađenje svojim navijačima. Inan je u 77. minuti pogodio za vodstvo Turske, da bi Latviji bod donio Sabala u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Italija je u Firenci teže od očekivanog slavila protiv Malte, a jedini gol postigao je Graziano Pelle u 69. minuti na asistenciju Antonija Candreve.

U okviru iste grupe, Norveška je identičnim rezultatom slavila na gostovanju u Sofiji protiv Bugarske i tako situaciju u grupi H učinila vrlo intresantnom. Gol odluke postigao je Forren u 57. minuti.

Italija je od večeras lider grupe H sa 15 bodova, Hrvatska je druga sa 14, dok je Norveška na trećem mjestu sa 13. Za tri dana je na rasporedu duel Norveške i Hrvatske, koji bi trebao biti vrlo interesantan.