FutsalNogometSport

Futsal reprezentacija BiH poražena od Makedonije rezultatom 3:2

Iste reprezentacije će u zeničkoj Areni odigrati još jedan meč u petak, 25. marta u 18 sati.

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Areni Zenica u prijateljskom susretu od Makedonije rezultatom 2:3.

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko prilika i po jedan pogodak na obje strane. Prvu šansu imao je naš tim preko Srđana Ivankovića u 8’ kada je iskosa sa desne strane šutirao pored gola. Samo dvije minute poslije na isti način uzvratili su gosti, ali neprecizan je bio Ferid Aguši.

S. Ivanković je u 12’ imao još jednu priliku kada je sa oko 7 metara šutirao preko gola.

Prednost reprezentaciji BiH donio je Nermin Jusić u 14’, a već u 16’ gosti poravnavaju rezultat nakon udarca Darka Rangotova iz slobodnog udarca.

Makedonija je bolje otvorila drugi period igre, kada u prvom napadu Martin Todorovski pogađa za 1:2, a u 23’ i Dragan Petrović je uspio pogoditi mrežu Stanislava Galića.

Pokušavali su izabranici Bore Matana da se vrate u igru, ali pokušaji Boškovića, Mulahmetovića, Radmilovića i Bevande nisu pronašli put do mreže Antonia Petrovskog.

Posljednja dva minuta naš stručni štab je rizikovao igrajući bez golmana i u takvim uslovima uspjeli smo postići pogodak preko kapitena Nijaza Mulahmetović u 40’.

Nakon utakmice selektor Boro Matan je Izjavio: „Dobro smo otvorili utakmicu i poveli 1:0, stvorili još nekoliko prilika i prvim dijelom možemo biti zadovoljni. U drugom poluvremenu primili smo dva brza gola i to je odvelo utakmicu u drugom smjeru. S obzirom da je susret prijateljski rezultat nam nije bio u prvom planu. Provjerili smo skoro sve igrače, te smo vidjeli neke stvari na kojim još trebamo raditi i popraviti ih.“

Bosna i Hercegovina-Makedonija 2:3 (1:1)

Dvorana: Arena Zenica.

Sudija: Tarik Kečo.

Pomoćnici: Zoran Sofrenić, Igor Puzović.

Strijelci: 1:0 Nermin Jusić (14’), 1:1 Darko Rangotov (16’), 1:2 Martin Todorovski (21’), 1:3 Dragan Petrović (23’), 2:3 Nijaz Mulahmetović (40’).

Bosna i Hercegovina: Stanislav Galić, Marin Šunjić, Ivan Matan, Nijaz Mulahmetović, Nermin Jusić, Srđan Ivanković, Ivan Ivanković, Tomislav Bevanda, Mirko Hrkać, Anel Radmilović, Josip Bošković, Bekir Hodžić, Dejan Pavlović, Miloš Tanasković. Selektor: Boro Matan.

Makedonija: Antonio Petrovski, Vlatko Petrovski, Martin Todorovski, Ferid Aguši, Trajče Trajkov, Daniel De Souza, Igor Leovski, Martin Mehmedinović, Darko Rangotov, Dragan Petrović, Sadati Ziberi, Džo Arsovski, Ivan Krstevski, Erkan Seferi. Selektor: Ivan Božović.