Znali su nogometaši Bosne da ih u 13.kolu očekuje izuzetno težak „domaći zadatak“ protiv vrlo dobre ekipe Bratstva iz Gračanice, a gostujuća ekipa danas je prva povela u Visokom i to već u drugoj minuti nakon katastrofalne reakcije odbrane Bosne, Karavelić je loptu „pospremio“ u vlastitu mrežu pored golmana Šukrije, koji je danas branio umjesto Bekana.

Ipak, od tog trenutka nogometaši Bosne preuzimaju inicijativu i stvaraju prilike, a onda u 21.minuti nakon sjajnog prodora Čive, koji je sruđen u šesnaestercu, sudija svira penal za Bosnu, a siguran je bio Adnan Hodžić za 1:1. Do kraja prvog dijela bilo je još nekoliko uzbuđenja, te po jedan poništen gol na obje strane.

Drugo poluvrijeme ponovo bolje otvara Bosna, međutim bez izglednih prilika. Prijelomni trenutak utakmice bio je drugi žuti karton za gostujućeg igrača Kadića, a Bosna u 70. minuti preko rezerviste Mirvića, a na asistenciju Daniela stiže do potpunog preokreta i 2:1.

Do kraja meča gosti su pokušavali s igračem manje doći do gola, a Bosna je iz kontra napada stvarala probleme odbrani Bratstva. Ovom pobjedom Bosna je zadržala plasman u gornjem dijelu tabele i došla na svega tri boda zaostatka od prvoplasirane ekipe. U narednom kolu Bosna gostuje u Banovićima kod ekipe Budućnosti.