Evropska liga: Redsima ne ide ni s Kloppom

Veliki broj utakmica trećeg kola Evropske lige odigran je u četvrtak navečer.

Liverpool je na Anfieldu ugostio Kazan, ali Jurgen Klopp ni u drugom meču na klupi Redsa nije slavio pobjedu.

Rusi su poveli golom Devića u 15. minuti, da bi Can u 37. izjednačio na 1:1, što se ispostavio i konačan rezultat, iako su domaći ispalili desetine udaraca prema gostujućem golu.

Liverpoolu nije pomogla ni činjenica da su igrali s igračem više od 36. minute. Liverpoolu je to treći remi u grupi B, dok je Kazanu drugi. U drugom meču 3. kola grupe B je Sion iznenado Bordeuax, te je na teškom gostovanju slavio s 1:0.

Braga je s 3:2 pobjedila Marseille. Strijelci za domaću momčad bili su Hassan i Eduardo, ali je Marseille u zadnjih šest minuta stigao do poravnanja.

Prvo je Alessandrini smanjio na 2:1, da bi Batshuayi u 87. poravnao na 2:2. Kada se činilo da je to to, Silva zabija za veliko slavlje domaćih. U drugom meču grupe Liberec je remizirao protiv Groningena.

Villarreal je razbio Dinamo iz Minska sa 4:0, dva gola postigao je Bakambu, a po jedan Soldado i Bailly. Villarreal je drugi u grupi E sa šest bodova, prvi je Rapid, koji je s 3:2 pobijedio Plzen u jednoj sjajnoj utakmici. Naš Srđan Grahovac igrao je posljednjih pola sata za domaće, dok je Aijdin Mahmutović presjedio kod gostiju.

Stojan Vranješ nije dobio šansu u timu Legije, koja je odigrala 1:1 s Club Bruggeom u grupi D, gdje je Napoli stigao uvjerljivo do treće pobjede. Italijanski klub je s 4:1 slavio u gostima kod Midtyjllanda.

U grupi C je nešto ranije Borussia slavila protiv Gabale, dok je PAOK odigrao 0:0 s Krasnodarom.

Jedan gol viđen je u meču Fenerbahčea i Ajaxa u grupi A i to kasni, u 89. minuti, a postigao ga je Fernandao. Norveški Molde nadigrao je Celtic s 3:1, pa je ostao na vrhu sa sedam bodova.

Evropska liga 3. kolo:

Bordeaux – Sion 0:1 (Lacroix 21)

Braga – Marseille 3:2 (Hassan 61, Eduardo 77, Silva 90/ Alessandrini 84, Batshuayi 87)

Fenerbahče – Ajax 1:0 (Fernandao 89)

Legia – Club Brugge 1:1 (Kucharczyk 51/ De Fauw 39)

Liberec – Groningen 1:1 (Luckassen 87/ Hoesen 96)

Liverpool – Kazan 1:1 (Can 37/ Dević 15)

Midtjylland – Napoli 1:4 (Pušić 43/ Callejon 19, Gabbiadini 31, 40, Higuain 95)

Molde – Celtic 3:1 (Kamara 11, Forren 18, Elyounoussi 56/ Commons 55)

PAOK – Krasnodar 0:0

Rapid – Plzen 3:2 (Hofmann 34, Schaub 52, Petsos 68/ Duris 12, Hrosovsky 76)

Villarreal – Dinamo Minsk 4:0 (Bakambu 17, 32, Soldado 61, Bailly 71)