Evropska liga: Kolašincu 90 minuta u pobjedi Schalkea, Šehić sačuvao mrežu u trijumfu Qarabaga

Kompletno 2. kolo grupne faze Evropske lige odigrano je večeras širom starog kontinenta, a uzbuđenja i pogodaka nije nedostajalo.

Nekoliko utakmica gdje su se susreli neki od evropskih fudbalskih velikana privukle su posebnu pažnju, a nama su svakako bili interesantni i mečevi gdje su svoje minute ubilježili bh. reprezentativci.

Naš golman Ibrahim Šehić s Qarabagom je ugostio Anderlecht. Na opšte oduševljenje domaćih navijača azerbejžanski predstavnik ostvario je minimalnu pobjedu nad favorizovanim Belgijancima golom Richarda u 36. minuti, a Šehić je svoju mrežu sačuvao netaknutom.

Na olimpijskom stadionu “Ataturk” Besiktas je ugostio Sporting. Ruiz je doveo goste u vodstvo u 16. minuti, da bi u 61. bod Turcima donio Tore.

Celtic je bio domaćim drugom turskom velikanu Fenerbahceu, koji se morao “vaditi” za poraz od Moldea u 1. kolu. Ipak, meč je na kraju okončan bez pobjednika. Utakmica je završena rezultatom 2:2.

Tottenham je gostovao u Monacu. Francuski četvrtfinalista prošlosezonske Lige prvaka nije uspio nadigrati snažnog protivnika koji je uspio odnijeti bod u London. U 35. minuti Lamela je pogodio za goste, dok je bod domaćinu spasio El Shaarawy devet minuta prije kraja meča.

Lazio je bez Senada Lulića (nije bio u konkurenciji za meč) s 3:2 na Olimpicu savladao St. Ettiene koji je meč završio s devet igrača. U visokoj pobjedi Schalkea nad Asterasom rezultatom 4:0, Di Santo je bio trostruki strijelac, a naš Sead Kolašinac odigrao je cijeli meč.
Veznjak zmajeva Srđan Grahovac (igrao cijeli meč) s Rapidom je gostovao u Minsku kod Dinama. Nakon pobjede nad Villarealom, austrijski sastav upisao je novi trijumf rezultatom 1:0.

Treba dodati da je bh. sudija Ognjen Valjić dijelio pravdu u meču duelu Basela i Lecha (2:0), pokazavši crveni karton gostujućem igraču Linnetyu.