Evropska liga: Asistencija Štilića u pobjedi APOEL-a, trijumf Burićevog Lecha

APOEL je večeras u Nikoziji ostvario prvi trijumf nad grčkim Asterasom rezultatom 2:1 u grupi K Evropske lige.

Grčki predstavnik poveo je golom Lluyja, da bi preokret kreirali Cavenaghi te Carlao. Asistent kod drugog pogotka domaćina bio je reprezentativac BiH Semir Štilić.

Lech iz Poznana je večeras trijumfovao kao gost nad Fiorentinom rezultatom 2:1, a na njihovom golu briljirao je reprezentativac Jasmin Burić.

Lazio je večeras pobijedio Rosenborg. Bilo je 3:1, a pogotke su postigli Matri, Anderson i Candreva. Senad Lulić je ušao dvadeset minuta prije kraja.  Počasni pogodak za Rosenborg postigao je Soderlund.

Zapažen nastup na golu Qarabaga imao je i Ibrahim Šehić, međutim, azerbejdžanski šampion je poražn od Monaca rezultatom 0:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je Traore dvadeset minuta prije kraja.

Schalke je remizirao sa Spartom. Meč je okončan rezultatom 2:2, a strijelci su bili Di Santo i Sane, odnosno Fatai i Lafata. Nakon dugo vremena, za tim Schalkea je zaigrao i Sead Kolašinac.

Garcia i Benat donijeli su pobjedu Athletic Bilbaou u Beogradu nad Partizanom.