EURO 2016: Fantastični Vels poslao Rusiju kući, Englezi i Slovaci remizirali!

Utakmice trećeg kola grupne faze

U posljednje dvije utakmice grupe B na Euru 2016 u Francuskoj Engleska i Slovačka su remizirali, bilo je 0:0 dok je Vels savladao Rusiju rezultatom 3:0.

Vels je na kraju zauzeo prvo mjesto dok je Engleska drugoplasirana i u osmini finala je čeka duel sa prvim iz grupe F, a to je Mađarska dok je Slovačkaprošla kao najbolja trećeplasirana i u osmini finala igra sa Njemačkom.

Englezi su bili znatno bolji protivnik u prvom dijelu, ali nisu uspjeli postići pogodak. Gordi Albion je imao šanse preko Vardya u 18. minuti, ali je Kozacik odbranio njegov udarac baš kao i Lallanin 15-ak minuta poslije. Posljednju šansu u prvom dijelu Engleska je imala preko Hendersona, ali je njegov udarac izblokiran.

Prvu šansu u nastavku imao je Clyne, ali nije bilo promjene rezultata baš kao ni minutu poslije kada je pucao Weiss. U 61. minuti Alli je imao šansu, ali promjene rezultata i dalje nije bilo.

U drugom utakmici ove grupe Vels je u fantastičnoj utakmici pobijedio Rusiju rezultatom 3:0, a rezultat je mogao biti i veći budući da su naši protivnici iz kvalifikacija pored tri gola imali šest-sedam stopostotnih šansi, ali je Ruse spasio fenomenalni Igor Akinfeev. Strijelci za Velšane su bili Ramsey, Taylor, te Bale, a ovom pobjedom Vels je zauzeo prvo mjesto u ovoj grupi, te će u osmini finala igrati sa trećeplasiranim iz grupe A, a to je prema sadašnjem stanju Albanija.

Engleska-Slovačka 0:0
Vels-Rusija 3:0