Ena Oruč na krovu svijeta

Na Otvorenom Svjetskom taekwondo prvenstvu koje se održava u Londonu uz učesće 36 zemalja svijeta i preko 1.200 takmičara i takmičarki (juniori i seniori), takmičarka Taekwondo kluba “Sarajevo” Zeničanka Ena Oruč u juniorskoj konkurenciji u borbama kategorije +50 kg, osvojila je prvo mjesto i zlatnu medalju.

Na putu do zlatne medalje, Ena je pobijedila redom sve svoje protivnice i to: u prvom kolu predstavnicu iz Holandije,zatim u drugom kolu takmičarku iz Engleske, u trećem je bila bolja od takmičarke iz USA, da bi u finalu dobila ponovo borca iz Engleske znatno težu od nje (obzirom da se radi o apsolutnoj kategoriji), i na kraju ipak slavila sa ukupnim rezultatom 8:6, i tako se domogla velikog uspjeha i naslova juniorske prvakinje svijeta.

Druga naša takmičarka, Željana Trogrlić, u kategoriji seniorki nije imala sreće, pa je poražena odmah u prvom kolu od iskusnije i bolje takmičarke iz Škotske.