Ostali sportoviSport

Džumhur se kasno probudio, Tsitsipas ide dalje

Masters u Miamiju

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je u 2. kolu Mastersa u Miamiju od favorizovanog Stefanosa Tsitsipasa sa 6:1, 6:4.

Džumhur je kao sretni gubitnik dobio priliku da zaigra na Mastersu u Miamiju. Uspio je proći prvo kolo i Kevina Andersona, no u drugom je ipak imao preteškog rivala.

Iako je u ranijim mečevima dobijao Tsitsipasa, peti igrač svijea je ovaj put bez problema došao do pobjede.

Potpuna dominacija Tsitsipasa u prvom setu, pošto je uz dva brejka lako stigao do 5:0, na kraju set dobija sa 6:1. U drugom setu daleko bolje izdanje Džumhura, no kasno se probudio.

Tsitsipas je poveo s 2:1 uz brejk na startu seta i taj brejk mu je bio dovoljan, pošto Damir nije uspio da uzvrati na servis grčkog tenisera.

Grk će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Nishikori – Bedene.