Dinamo prokockao pobjedu u Ukrajini

Modri preokrenuli, ali na kraju osvojili bod

U susretu 3. kola grupe C Lige prvaka Dinamo je, kao gost, odigrao 2:2 sa Šahtarom.

Prvak Ukrajine je u Kharkivu ponio epitet favorita, no Dinamo je još jednom oduševio i zaista je malo nedostajalo da u trećem kolu dođe do druge pobjede, ali je Šahtar uspio da izjednači u 74. minuti.

Nakon što su s 4:0 slavili protiv Atalante na Maksimiru, pa potom časno izgubili na Etihadu, izabranici Nenada Bjelice su večeras preokretom došli do vodstva nad prvakom Ukrajine, ali je na kraju završeno rezultatom 2:2.

Dinamo nije najbolje otvorio utakmicu, pa je Konopljanka u 16. minuti na asistenciju Marlosa pogodio za 1:0.

Ipak, samo devet minuta kasnije sjajna akcija Dinama, Oršić proigrava Olma, a ovaj donosi svom timu izjednačenje.

Taj gol kao da je dao krila Modrima, pa su u ostatku meča bili bolji od svog rivala, a u 60. minuti došli su i do potpunog preokreta. Nakon ubačaja iz kornera, iskusni Šahtarov golman Pyatov je napravio veliku glupost i srušio Gavranovića, pa je dosuđen penal iz kojeg je Oršić četvrtim golom u LP donio važno vodstvo prvaku Hrvatske.

Petnaestak minuta prije kraja rezervista Dodo se ušunjao iza leđa odbrane rivala i na kraju pogodio za 2:2.

U sljedećem kolu Dinamo čeka Šahtar na Maksimiru i pokušat će pobjedom da se primakne osmini finala. U drugom meču 3. kola ove grupe večeras Manchester City na Etihadu dočekuje Atalantu.