Čelik imao fantastičnu podršku u Austriji, uspješno prošla generalka za nastavak sezone

Nogometaši Čelika danas su odigrali prijateljsku utakmicu u Austriji protiv domaćeg GAK-a, a na ovom susretu imali su fantastičnu podršku nekoliko stotina svojih vjernih navijača.

Meč je na kraju okončan rezultatom 2:2 te je tako Čelik još jednom pokazao da zaslužuje daleko više od trećeg ranga bh. nogometa u kojem se trenutno nalazi.

Domaći su poveli u 18. minuti susreta preko Grafa, ali već u narednom napadu Čelik je izjednačio. Strijelac je bio Međuseljac.

Ipak, austrijski drugoligaš je na odmor otišao s vodstvom od 2:1 jer je u posljednjoj minuti prvog poluvremena gol postigao Peham.

Čelik je već na početku drugog poluvremena stigao do novog izjednačenja, a sada je strijelac bio Sijerkić za veliko slavlje ogromnog broja Robijaša koji su stigli u Austriju.

Ujedno je to bio i posljednji gol na današnjem susretu jer se mreže više nisu tresle.

Čeliku je ovo bila ujedno i generalka za nastavak prvenstva budući da ih narednog vikenda očekuje duel u osmini finala Kupu BiH protiv Radnika na domaćem terenu.