Dedić u 96. minuti za pobjedu Čelika, treći remi Veleža

Odigrane su dvije utakmice trećek kola BH Telecom Premijer lige BiH. Fudbaleri Čelika teže od očekivanog savladali su zvorničku Drinu sa 2:1 golom Amela Dedića u posljednjim trenucima sudijske nadoknade.

Dubinsku loptu Marina Popovića, a koja je preletjela zadnju liniju gostiju, prihvatio je ponajbolji igrač Čelika Karića, ušao u šesnaesterac iskosa sa desne strane i sa 13-14 metara rutinski poslao loptu pored golmana Ostojića u donji desni ugao za 1:0.

Samo dvije minute kasnije Ilić je solo-akcijom najprije iz igre izbacio Gorana Popovića i preciznim šutem poravnao rezultat. Velika nastojanja Čelika da dođe do pobjede krunisana su u 96. minuti.

Karić je sa lijeve strane centrirao na drugu stativu, Ostojić je nepotrebno istrčao, a prije njega je stigao do lopte Čolić glavom i vratio je prema Dediću, koji je sa pet metara takođe glavom ubacio loptu u praznu mrežu.

U drugoj utakmici Radnik i Velež odigrali su 0:0. Ovo je treći remi rođenih u ovoj sezoni u isto toliko utakmica.