BiH – Litvanija 26:23

Teška, ali zaslužena pobjeda protiv Litvanije: Rukometaši korak bliže Evropskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija BiH savladala je večeras u Cazinu Litvaniju rezultatom 26:23 u trećoj kvalifikacionoj utakmici za Evropsko prvenstvo u Poljskoj 2016.

Nošeni navijanjem prepune gradske dvorane, igrači Dragana Markovića uz dosta muke je došla do prve pobjede u Drugoj kvalifikacionoj grupi i tako napravili prvi korak ka Euru.

Litvanci su u zadnjih deset minuta ozbiljno prijetili, u par navrata imali pogodak prednosti, no naši najbolji rukometaši sve su to prebrodili i slavili veoma bitnu pobjedu.
Pet minuta prije kraja Nikola Prce iskoristio je sedmerac za plus 2 za BiH (23:21), Litvanci potom izgubili loptu u napadu, a poslije time-outa selektora Markovića, Prce svojim osmim golom, opet sa sedam metara, donosi velikih tri razlike – 24:21.
Uslijedila je nova dobra odbrana BiH, da bi kontru iskoristio Faruk Vražalić za 25:21, a ubrzo i Duško Čelica za najvećih plus 5 – 26:21.
Minut prije kraja pitanje pobjednika bilo je riješeno. Velika pobjeda BiH koju su navijači na kraju ispratili skandiranjem: “Vi ste ponos države!”